Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nizozemsko Amsterdam

Ubytování Nizozemsko Amsterdam


Nizozemsko je velmi populární turistickou destinací pro lidi z celého světa, zejména pro své krásné město Amsterdam. Pokud se chystáte na dovolenou do Amsterodamu, určitě potřebujete najít nejen skvělá místa k navštívení, ale také ubytování.

Amsterdam má mnoho různých typů ubytování pro každého a pro každou kapsu. Pokud jste student nebo cestujete s přáteli, můžete si pronajmout hostel. Amsterdam má spoustu hostelů, kde se můžete ubytovat za velmi příznivé ceny. Většina z nich nabízí společné pokoje s oddělenými lůžky, ale některé nabízejí i soukromé pokoje.

Další možností je najít si hotel. Amsterdam má širokou škálu hotelů, od proslulých hotelů s pěti hvězdami, až po jednoduché a levné hotely. Mnohé z nich se nacházejí v centru města a nabízejí skvělé služby pro turisty.

Další možností jsou apartmány. Pokud cestujete s rodinou nebo s větší skupinou lidí, může být výhodnější najmout si apartmán. Amsterdam má mnoho krásných a plně vybavených apartmánů, které se nacházejí v blízkosti centra města.

Poslední možností jsou Airbnb pokoje a byty. Mnoho lidí v Amsterdamu nabízí své pokoje nebo byty k pronájmu prostřednictvím platformy Airbnb. Toto rozhraní nabízí mnoho výhod, jako jsou nižší ceny než u hotelů a soukromí, které byste neměli v hotelovém pokoji.

Je důležité mít na paměti, že ceny ubytování v Amsterdamu jsou poměrně vysoké kvůli velkému turistickému ruchu a malému množství cenově dostupného ubytování v centru. Je proto důležité přemýšlet o možnostech, jako jsou půjčovny Airbnb, které mohou být cenově efektivnější a stejně kvalitní.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, bude to určitě skvělá základna pro objevování krás Amsterdamu a okolních oblastí. Užijte si svou dovolenou a užijte si atmosféru, kterou toto krásné město nabízí.


Letenka Nizozemsko Amsterdam


Když si představíme Nizozemsko, určitě se nám vybaví nádherné tulipánové pole, větrné mlýny a starobylé kanály. A pokud hledáte město, které toto vše dokonale ztělesňuje, nenajdete lepší destinaci než Amsterdam.

Amsterdam je hlavním městem Nizozemska a jedním z nejvíce populárních turistických cílů v Evropě. Město je známé svými malebnými kanály, které se rozprostírají po celém jeho území. Tyto kanály jsou jednou z ikonických památek Amsterodamu a jsou dokonce zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Při procházce po jejich březích si můžete vychutnat atmosféru města a obdivovat některé ze slavných domů, které se k nim přitiskly.

Další z mnoha turistických atrakcí v Amsterdamu je Muzeum Van Gogha. Toto muzeum je domovem největší sbírky děl Vincenta van Gogha na světě a nabízí zaslouženě jedinečný pohled do života a tvorby tohoto slavného nizozemského malíře. Pokud máte rádi umění, zaručeně si užijete procházku mezi jeho ikonickými obrazy.

Samozřejmě byste neměli opustit Amsterdam bez návštěvy čtvrtei známé jako Červené světlo. Tato čtvrť je již od roku 1413 legalizovaným místem prostituce a jedním z nejkontroverznějších a fascinujících míst v evropských městech. I když je tato čtvrť způsobem nelegální v mnoha zemích, Nizozemsko se rozhodlo nevyhovět tlaku a ponechat toto místo tak, jak je. Při procházce okolo frekventovaných uliček budete mít příležitost vidět většinou exotickou krásu, kterou zdobí okna soukromých pokojů. Je to zajímavé místo pro ty, kteří jsou zvědaví, ale nezapomeňte respektovat pravidla a dodržovat návštěvnická pravidla.

Nakonec, ale ne méně důležité, Amsterdam je město, kde se respektují cyklisté. Město je proslulé svými cyklostezkami a není žádným překvapením, že většina obyvatel se každodenně pohybuje na kole. Půjčení si kola je jednoduché a levné, a tak si na vlastní kůži můžete vyzkoušet, co to znamená být „Amsterdamčan“.

Amsterdam je město, které nabízí různorodé zážitky pro každého návštěvníka. Ať už lákáte na kulturu, umění, historii nebo jen chcete procházet uličkami a procházet se kanály, Amsterdam je určitě město, které stojí za návštěvu. Ať už pořádáte výlet nebo hledáte krátkou dovolenou, letenka do Nizozemska a návštěva Amsterdamu rozhodně nezklame.


Dovolená Nizozemsko Amsterdam


Nizozemsko je země plná nádherných památek, malebných kanálů a úžasných muzeí. Jedním z nejvíce navštěvovaných měst v Nizozemsku je Amsterdam. Toto fascinující město nabízí širokou škálu atrakcí a aktivit pro každého návštěvníka. Připravte se na jedinečný zážitek, který si na dovolené v Amsterdamu určitě užijete.

Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Amsterdamu je procházka po kanálech. Město je prodchnuto rozlehlým systémem kanálů, který je dokonce zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete si pronajmout loď a prozkoumat kanálovou síť na vlastní pěst, nebo se připojit ke skupinovému plavbě s průvodcem, který vám poví zajímavosti o historii města.

Dalším nepřehlédnutelným místem je muzeum Van Gogh, které je domovem největší sbírky obrazů tohoto slavného nizozemského malíře. Zde můžete zhlédnout ikonické obrazy, jako je "Slunečnice" nebo "Nocní kavárna". Uvnitř muzea se dozvíte více o Van Goghově životě a tvorbě prostřednictvím interaktivních výstav a audiovizuálních prezentací.

Při návštěvě Amsterdamu byste neměli vynechat také procházku po historické čtvrti Jordaan. Tento malebný okrsek je plný úzkých uliček, trhů a kaváren. Zde můžete posedět na lavičkách u kanálu, ochutnat místní speciality v restauracích a obdivovat tradiční nizozemskou architekturu.

Jeden z symbolů města, který si nesmíte nechat ujít, je Rijksmuseum. Toto velkolepé muzeum je domovem mnoha významných uměleckých děl, včetně slavné malby "Noční hlídka" od Rembrandta. Rijksmuseum vás provede přes několik století nizozemského umění a historie.

Pokud jste fanouškem květin, pak byste měli navštívit také Amsterdamskou květinovou tržnici, známou jako Bloemenmarkt. Zde si budete moci prohlédnout a nakoupit širokou škálu květin, rostlin a semínek. Canálové lodě přeměněné na stánky přímo na vodě jsou jedinečným zážitkem.

Nizozemsko je také známé pro svou otevřenost a toleranci vůči LGBT komunitě. Můžete navštívit čtvrť De Wallen, známou jako Amsterdamská čtvrť červených luceren. I když vstup do těchto částí je omezen na dospělé, je fascinující se projít kolem a prozkoumat pulzující atmosféru.

V Amsterdamu se však zabaví i celá rodina. Navštivte například Artis Royal Zoo, kde se můžete setkat s různými druhy zvířat. Je zde také interaktivní dětské muzeum NEMO Science Museum, které nabízí vědecké experimenty a aktivity pro děti všech věkových skupin.

Pokud rádi nakupujete, pak byste měli vyrazit na slavnou ulici Kalverstraat, která je plná obchodů, butiků a moderních nákupních center. Zde si můžete koupit módní oblečení, nizozemské sýry a další suvenýry.

Dovolená v Amsterdamu je skutečným dobrodružstvím plným kultury, zábavy a krásných památek. Toto město nabízí něco pro každého a zanechá vás s nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami.


Počasí Nizozemsko Amsterdam


Amsterdam je hlavním městem Nizozemska a jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Evropě. Jeho polooha na severozápadě země má vliv na místní klima. Amsterdam leží přibližně 2 metry pod úrovní moře, což znamená, že je ovlivněn vlivem Severního moře.

Amsterdam má mírné oceánské podnebí s mírnými zimami a mírnými léty. Stejně jako ve většině Evropy, jsou zde čtyři roční období. Zima zde trvá od prosince do února, kdy teploty obvykle klesají pod bod mrazu. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje kolem 2-5 °C. Sněžení není příliš časté, ale když se objeví, celé město se promění v kouzelné zasněžené místo.

Jaro v Amsterdamu přichází s mírnějšími teplotami a větším množstvím srážek. Teploty se pohybují mezi 5-15 °C a bývají více stabilní než v zimě. V dubnu a květnu se město zahalí do barevného květinového kvítí díky slavnému květinovému trhu a tulipánovým polím v okolí.

Léto v Amsterdamu je obvykle teplo a vlhké, s teplotami dosahujícími 20-25 °C. Příležitostné vlny horka mohou zvýšit teploty až na 30 °C. Léto je také obdobím, kdy je město vybavené festivaly a akcemi, které přitahují tisíce návštěvníků z celého světa.

Podzim v Amsterdamu je rovněž mírný, ale srážky se zvyšují. Teploty se pohybují mezi 10-15 °C a klesají postupně při příchodu zimy. Listnaté stromy v parku Vondelpark a v okolí města se mění v různé odstíny červené, oranžové a hnědé barvy, což vytváří malebné scenérie pro procházky.

Nizozemsko obecně není známé pro extrémní počasí, ale rychlé změny jsou běžné. Proto je dobré být připraven na všechny druhy počasí během návštěvy Amsterdamu. Doporučuje se mít s sebou deštník a vrstvené oblečení, které je snadné přidávat nebo ubírat podle aktuálních teplot.

Celkově vzato, Amsterdam nabízí příjemné klima po celý rok, ale nejlépe se sem vypravit na jaře nebo v létě, kdy jsou teploty nejteplejší a město je plné energie a akcí. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete navštívit Amsterdam, vždy bude mít něco krásného ke zobrazení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Amsterdam


Dotazy a odpovědi týkající se Nizozemska a Amsterdamu mohou být různé, zde je několik příkladů:

1. Kolik lidí žije v Nizozemsku a v Amsterdamu?
- V roce 2021 žije v Nizozemsku přibližně 17,5 milionu lidí a v Amsterdamu přibližně 872 000 lidí.

2. Jaké jsou nejznámější památky v Amsterdamu?
- Mezi nejznámější památky v Amsterdamu patří Královský palác, Muzeum Van Gogha, Rijksmuseum, Anne Frankův dům a kanály v historickém centru.

3. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Amsterdamu?
- Nejlepší časy k návštěvě Amsterdamu jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a město není tak přeplněné turisty.

4. Potřebuji vízum pro vstup do Nizozemska, pokud jsem občan EU?
- Ne, občané EU nepotřebují vízum k vstupu do Nizozemska. Stačí mít platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

5. Kolik stojí veřejná doprava v Amsterdamu?
- Cena za jednotlivou jízdu v tramvaji nebo autobusu je přibližně 3 EUR. Doporučuje se také zakoupit vícedenní jízdenku, která je ekonomičtější pro delší pobyt v Amsterdamu.

6. Který je nejbližší letiště k Amsterdamu?
- Nejbližším letištěm k Amsterdamu je Letiště Schiphol, které se nachází asi 20 minut jízdy vlakem od centra města.

7. Co je známé nizozemské jídlo?
- Jedním z nejznámějších tradičních nizozemských jídel je haring (sled), který se podává s cibulí a kysanými okurkami. Dalšími oblíbenými jídly jsou erwtensoep (hrachová polévka) a poffertjes (sladké mini palačinky).

8. Jaké jsou možnosti ubytování v Amsterdamu?
- V Amsterdamu je široká škála možností ubytování, včetně hotelů, hostelů, apartmánů a Airbnb. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezóně.

Tyto dotazy a odpovědi jsou obecné, proto je vždy dobré prověřit aktuální informace a specifické podrobnosti při plánování návštěvy Nizozemska a Amsterdamu.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách