Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Portoriko Old San Juan

Nejčastější dotazy a odpovědi Portoriko Old San Juan


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Portorika a jeho části Old San Juan mohou zahrnovat:

1. Jak se dostat do Old San Juan?
- Můžete se sem dostat letecky přes San Juan International Airport nebo trajektem z různých částí ostrova.

2. Jaké turistické atrakce jsou v Old San Juan?
- Mezi nejznámější atrakce patří hrady, například Castillo San Felipe del Morro a Castillo San Cristóbal, katedrála San Juan Bautista a večerní procházky po úzkých uličkách se španělskou atmosférou.

3. Jaké jsou oblíbené aktivity v Old San Juan?
- Mezi oblíbené aktivity patří prohlídky historických památek, návštěva muzeí, chůze po pevnostech, nákupy v místních obchodech a ochutnávka tradiční portorické kuchyně.

4. Kde se dá ubytovat v Old San Juan?
- V Old San Juan najdete různé hotely, apartmány a hostely. Oblast je oblíbená mezi turisty, takže je třeba rezervovat ubytování v předstihu.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Old San Juan?
- V Old San Juan je mnoho vynikajících restaurací nabízejících místní speciality i mezinárodní kuchyně. Mezi oblíbené patří Restaurante Raíces, Café Puerto Rico, La Bombonera a většina restaurací v Calle Fortaleza.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Old San Juan?
- Nejlepší čas na návštěvu je během zimních měsíců, kdy je zde příjemné počasí. Léto může být horké a vlhké, až nepříjemné.

7. Jak se dostat do jiných částí Portorika z Old San Juan?
- Z Old San Juan je snadné dostat se do ostatních částí Portorika. Můžete si pronajmout auto, využít veřejnou dopravu nebo si objednat taxi.

8. Jsou v Old San Juan bankomaty?
- Ano, v Old San Juan najdete několik bankomatů. Mnoho obchodů a restaurací přijímá také platební karty.

9. Mluví se v Old San Juan anglicky?
- Ano, v Old San Juan a celém Portoriku se běžně mluví anglicky. Místní obyvatelé jsou většinou dvojjazyční.

10. Lze v Old San Juan platit kartou?
- Ano, většina obchodů a restaurací v Old San Juan přijímá platební karty. Je však dobré mít také hotovost, protože v některých menších podnicích by platby kartou mohly být omezené.


Letenka Portoriko Old San Juan


Portoriko se možná může zdát jako obyčejný karibský ostrov, ale jedním z jeho nejvíce fascinujících míst je historické město Old San Juan. Pokud plánujete cestovat do Portorika, neměli byste si nechat ujít možnost navštívit tuto malebnou část ostrova.

Old San Juan je jedním z nejstarších koloniálních měst na území Spojených států a bylo založeno Španěly v roce 1521. Jeho úzké dlážděné uličky, barevné domy a impozantní pevnosti odrážejí bohatou historii Portorika. Toto opevněné město bylo postaveno jako obrana proti nájezdům pirátů, až do dnešních dnů lze najít stopy této slavné minulosti.

Jedním z nejvýznamnějších památek Old San Juan je pevnost San Felipe del Morro. Tato pevnost byla postavena v 16. století a sloužila jako ochrana před útoky nepřátel. Dnes je to turistická atrakce a Unesco ji dokonce zařadilo na seznam světového dědictví. Při procházce kolem hradeb si můžete vychutnat nádherný pohled na oceán a přilehlé pláže.

Další zajímavou zastávkou v Old San Juan je Catedral de San Juan Bautista - katedrála zasvěcená sv. Janu Křtitelovi. Je to jedna z nejstarších katedrál založených v Novém světě a je to opravdu krásné místo. Uvnitř najdete nádhernou gotickou architekturu a vzácné umělecké díla.

Mezi další historické památky v Old San Juan patří Castillo de San Cristobal, který byl postaven na ochranu přístavu. Tato pevnost je pozoruhodná svými systémy tunelů a podzemními chodbami, které byly kdysi využívány pro vojenské účely.

Old San Juan je také známý svou živou atmosférou. Ulice jsou plné barevných obchodů, restaurací a barů, které nabízejí portorickou kuchyni a míchané drinky. Dominikánská čtvrť je samozřejmě místem, které musíte navštívit, abyste si vychutnali autentickou portorickou kulturu, hudbu a třeba i tanec.

A nezapomeňte navštívit trhy v Old San Juan, kde můžete nakoupit místní řemeslné výrobky a suvenýry, včetně tradičních portorických džemů a kávy.

Pro cestovatele je Old San Juan snadno dostupný. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Portorika, přičemž hlavní letiště je jen kousek od historického centra. Po příletu na ostrov se můžete dostat do Old San Juan pěšky nebo taxíkem.

Celkově vzato, návštěva Old San Juan je jako cesta zpět v čase. To je místo, kde se historie setkává s živou kulturou, nabízející návštěvníkům jedinečný zážitek. Pokud hledáte dovolenou plnou krásné architektury, historických památek, úžasné kuchyně a živé atmosféry, pak je Old San Juan určitě místem, které byste neměli minout.


Ubytování Portoriko Old San Juan


Portoriko, ostrov Karibského moře, je znám svou bohatou historií a kulturou. A jedním z nejzajímavějších a historických míst na ostrově je Old San Juan.

Nachází se na severním pobřeží ostrova a je hlavním městem Portorika. Old San Juan, původně nazýváno "San Juan Bautista", je známo svými úzkými uličkami, barevnými domy a historickými památkami. Jeho jedinečný španělský koloniální styl byl zachován, čímž se stalo jedním z nejvíce autentických historických měst v Karibiku.

Když přijedete do Old San Juan, nejprve ucítíte jeho atmosféru. Domy jsou pokryty pestrobarevným nátěrem, který dodává městu živost a radost. Procházka úzkými uličkami vás zavede kolem malebných obchodů, kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Jednou z nejznámějších památek v Old San Juan je Castillo San Felipe del Morro, nebo zkráceně El Morro. Je to pevnost postavená na velké skalní pevnosti nad mořem. Byla postavena španělskými kolonizátory na ochranu města před napadením. El Morro nabízí úžasný výhled na okolní krajinu a moře a stojí za to si prohlédnout jeho staré zdi a podzemní tunely.

Další zajímavostí v Old San Juan je Castillo de San Cristobal, další pevnost navržená na ochranu města. Tato pevnost je největší pevností, kterou Španělsko postavilo v Novém světě, a nabízí návštěvníkům také úžasný výhled na město a moře.

Pokud hledáte ubytování v Old San Juan, máte několik možností. Můžete se rozhodnout pro bydlení v jednom z historických hotelů, které se nacházejí v centru města. Tyto hotely vám poskytnou autentický zážitek španělské koloniální architektury a budete mít přístup k všem hlavním atrakcím a restauracím.

Další možností je pronájem apartmánu nebo domu v centru města. To vám umožní prožít místní životní styl a pátrat po okolí. V Old San Juan jsou také k dispozici některé hostely pro cestovatele s menším rozpočtem.

Pokud hledáte něco zcela jiného, můžete zvolit ubytování na okraji města, které nabízí klidnější a odlehlé prostředí. Město San Juan je dobře napojeno na veřejnou dopravu, takže se snadno dostanete z okraje města do centra.

Nezáleží na tom, jaké ubytování si vyberete, Old San Juan vám poskytne nezapomenutelný zážitek. Ve dne prozkoumejte historické památky a ulice plné života a v noci si vychutnejte místní kuchyni a atmosféru veřejných míst. Old San Juan je opravdu jedinečné místo plné historie, kultury a krásy.


Počasí Portoriko Old San Juan


Portoriko Old San Juan je krásné, živé město na ostrově Portoriko, které se nachází na severovýchodě ostrova, v blízkosti Atlantického oceánu. Počasí v této oblasti bývá celoročně teplé a vlhké, což znamená, že se můžete těšit na slunečné dny a teplé večery.

Průměrná teplota v Portoriko Old San Juan se pohybuje v průměru mezi 26 až 32 stupni Celsia. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 33 stupňů. Nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy se teploty snižují na 25 stupňů.

V Portoriku Old San Juan, jako v mnoha dalších tropických oblastech, je největší riziko pro návštěvníky silné slunce. Proto se doporučuje, aby turisté nosili ochranné krémy s vysokým faktorem ochrany proti UV záření a pokryli si hlavy a ramena, abychom se chránili před slunečním zářením.

Město také bývá pod vlivem hurikánů, které mohou být velmi silné v období června až listopadu. Pokud cestujete do Portorika Old San Juan během této doby, měli byste sledovat předpověď počasí a informovat se o případných evakuacích.

Celkově lze říci, že počasí v Portoriko Old San Juan je ideální pro turisty, kteří hledají slunečné a teplé destinace. Pokud přijedete dobře připraveni a sledujete předpověď počasí, tato lokalita je skvělou volbou pro návštěvu během celého roku.


Dovolená Portoriko Old San Juan


Portoriko je americké území v Karibiku a je známé svou krásnou přírodou, bohatou historií a kulturou. Ať už jste dovolenou plánovali nebo jste teprve začali přemýšlet o destinaci, rozhodně byste neměli přehlédnout návštěvu hlavního města San Juan a jeho historické části - Old San Juan.

Old San Juan je malebná část města San Juan, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO díky svému jedinečnému architektonickému a historickému významu. Procházejte se po těchto úzkých, dlážděných uličkách a objevte barokní a koloniální budovy, které pocházejí z 16. až 19. století. Každá ulička je plná historie a nabízí vám možnost ponořit se do minulosti.

Jednou z nejznámějších atrakcí Old San Juan je pevnost El Morro, která byla postavena španělskými kolonizátory v 16. století. Tato impozantní pevnost sloužila jako ochrana před útoky nepřátel a nabízí úžasný výhled na oceán. Můžete prozkoumat mnoho částí pevnosti, včetně věží, tunelů a historických výstav. Je to skvělé místo pro fotografy, kteří si chtějí zachytit krásu a atmosféru tohoto místa.

Další ikonickou památkou v Old San Juan je Catedral de San Juan Bautista. Tato katedrála je jednou z nejstarších církevních budov v Americe a je známá svými nádhernými vitrážemi a barokní architekturou. Pokud jste zájemci o historii a architekturu, tato katedrála je zcela nevyhnutelná.

Veřejná náměstí v Old San Juan jsou také skvělým místem, kde si můžete odpočinout, posedět na lavičce a pozorovat život. Plaza de Armas je největší náměstí v této části města a je obklopeno obchody, restauracemi a kavárnami. Je to skvělé místo pro obdivování okolní architektury a prozkoumání místní kultury.

Kromě toho, že vám nabízí bohatou historii a kulturu, Old San Juan má také živou atmosféru, kterou stojí za to zažít. Můžete se projít po malebné nábřeží Paseo de la Princesa, která vás zavede kolem starého opevnění a nabízí nádherný výhled na oceán. Můžete také navštívit tradiční restaurace a ochutnat místní speciality, jako je kombinace africké a karaibské kuchyně.

Old San Juan je opravdu jedinečné místo, které vás přenese do minulých dob, a zároveň nabízí prvotřídní zážitky a pohodlí moderního města. Bez ohledu na to, zda jste milovník historie, kultury, dobrého jídla nebo jen chcete zažít jedinečnou atmosféru, Old San Juan je pro vás ideální destinace.

Nenechte si ujít příležitost navštívit toto fascinující místo během své dovolené na Portoriku. Old San Juan vám poskytne nezapomenutelné zážitky a přinese vám pochopení jejího významu a dědictví.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách