Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Rakousko Saalbach-Hinterglemm

Počasí Rakousko Saalbach-Hinterglemm


Rakousko je známé svou překrásnou krajinou, horskými oblastmi a množstvím aktivit, které nabízí. Jednou z nejpopulárnějších destinací pro lyžování a turistiku v Rakousku je Saalbach-Hinterglemm.

Saalbach-Hinterglemm je horské letovisko nacházející se v rakouských Alpách ve spolkové zemi Salcbursko. Toto údolí je obklopeno impozantními horami a nabízí skvělé podmínky pro lyžování, snowboarding a další zimní sporty.

Počasí v Saalbach-Hinterglemm je typicky alpské a ovlivňuje ho blízkost Alp. Zimy jsou tu dlouhé a chladné, s dostatkem sněhu. Průměrná teplota v zimě se pohybuje okolo -5 °C, ale teploty pod -20 °C nejsou neobvyklé. Množství sněhu v průběhu zimy dosahuje obvykle 4 až 5 metrů, což zajišťuje skvělé podmínky pro lyžování.

V létě se počasí v Saalbach-Hinterglemm oteplová, a průměrné teploty dosahují okolo 20 °C. Slunečné dny jsou časté a teploty mohou stoupat až na 30 °C. Léto je ideálním obdobím pro horskou turistiku, cyklistiku a další outdoorové aktivity, díky nádherným výhledům na okolní hory a údolí.

Díky své nadmořské výšce a horské poloze je Saalbach-Hinterglemm také známé svými mikroklimatickými podmínkami. Může se stát, že ve stejný den bude nahoře v horách slunečno a v údolí zataženo, nebo naopak. Proto je vždy dobré sledovat předpověď počasí a být připraven na možné změny.

V každém případě, ať už je počasí jakékoli, Saalbach-Hinterglemm nabízí nejlepší podmínky pro aktivity v přírodě. Lyžování, snowboarding, turistika, cyklistika, horské túry a další outdoorové aktivity jsou tu dostupné jak v zimě, tak v létě.

Pokud plánujete návštěvu Saalbach-Hinterglemm, je důležité si přinést vhodné oblečení a vybavení pro příslušnou sezónu. V zimě se jedná o teplé oblečení, nepromokavé bundy a kalhoty a samozřejmě lyžařské nebo snowboardové vybavení. V létě je vhodné mít s sebou lehké a prodyšné oblečení, pohodlnou obuv a dostatek ochrany proti slunci.

Saalbach-Hinterglemm je jedním z nejkrásnějších míst v Rakousku a nabízí jedinečný zážitek jak pro nadšence outdoorových aktivit, tak pro ty, kteří hledají relaxaci a odpočinek v nádherném horském prostředí. Ať už se rozhodnete navštívit toto čarokrásné místo v zimě nebo v létě, počasí v Saalbach-Hinterglemm přispěje k nezapomenutelnému zážitku v každém ročním období.


Ubytování Rakousko Saalbach-Hinterglemm


Rakousko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro zimní dovolenou a nabízí mnoho krásných horských středisek pro lyžování a snowboarding. Jedním z nejznámějších a nejvíce vyhledávaných míst je oblast Saalbach-Hinterglemm.

Saalbach-Hinterglemm se nachází v srdci Salcburska a nabízí nejen perfektní podmínky pro zimní sporty, ale také malebnou a okouzlující horskou krajinu. Tato destinace je ideální nejen pro zkušené lyžaře, ale i pro začátečníky a rodiny.

Jednou z hlavních výhod ubytování v Saalbach-Hinterglemm je jeho skvělá poloha. Středisko nabízí rozmanité a kvalitní ubytovací možnosti, od luxusních hotelů a apartmánů po útulné horské chaty a penziony. Díky svému rozsáhlému výběru je možné najít ubytování odpovídající každému rozpočtu a preferencím klienta.

Kvalita ubytování v Saalbach-Hinterglemm je obecně vysoká a mnoho hotelů nabízí skvělé služby jako například wellness centra, bazény, sauny a fitness centra. Mnoho ubytovacích zařízení také přímo nabízí možnost pronájmu vybavení pro lyžování a snowboarding, což je skvělé pro ty, kteří si nechtějí z kopec vezmout všechno vybavení.

Dalším velkým benefitem ubytování v Saalbach-Hinterglemm je přístup ke skvělému lyžařskému areálu. Toto středisko nabízí více než 270 kilometrů sjezdových tratí různých obtížností, čímž dokáže uspokojit potřeby všech lyžařů, od začátečníků po profesionály. Díky moderním lanovkám a vlekům je zajištěno rychlé a pohodlné přepravení na vrcholy hor, odkud se naskýtá úchvatný výhled na okolní krajinu.

Kromě lyžování a snowboardingu nabízí Saalbach-Hinterglemm také řadu dalších možností pro strávení volného času. Místní lyžařské středisko je známé svými zasněženými stezkami pro běžkaře, kde si mohou návštěvníci užít klid a představit si, že jsou ve skutečném pohádce. V okolí je také spousta turistických tras pro milovníky přírody, kteří rádi objevují okolní krajinu pěšky nebo na kole.

Kromě toho nabízí Saalbach-Hinterglemm také živou noční scénu s bary, restauracemi a klubovými podniky, kde se mohou návštěvníci bavit po celý večer.

Celkově lze říci, že Saalbach-Hinterglemm je skvělou volbou pro ty, kteří hledají nezapomenutelnou zimní dovolenou plnou adrenalinu, zábavy a krásné přírody. Kombinace kvalitního ubytování, vynikajících lyžařských tratí a mnoha dalších aktivit určitě splní očekávání a přání každého návštěvníka.


Dovolená Rakousko Saalbach-Hinterglemm


Rakousko je oblíbenou destinací mezi milovníky zimních sportů a horské přírody. Jedním z nejatraktivnějších míst v této zemi pro strávení dovolené je bezpochyby Saalbach-Hinterglemm, který se nachází v srdci pohoří Kitzbühelských Alp.

Saalbach-Hinterglemm je považován za jedno z největších a nejlepších lyžařských středisek v Rakousku. Oba městečka, Saalbach a Hinterglemm, jsou spojená lyžařskými vlekynami a nabízejí návštěvníkům nekonečné možnosti zimní zábavy. Celkem zde najdete více než 270 kilometrů sjezdovek, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. K dispozici je i 70 moderních lanovek a vleků, které zajišťují pohodlné přepravení mezi jednotlivými svahy.

Jedním z největších lákadel Saalbach-Hinterglemm je bezesporu jeho lyžařská infrastruktura. Sjezdovky jsou perfektně upravené a udržované, a proto se zde každoročně konají mezinárodní lyžařské závody. Navíc, díky své strategické poloze mezi vrcholky hor, je zde zaručeno hodně slunečného počasí, což umocňuje pocit čistého lyžování a baví ho ještě víc.

V Saalbach-Hinterglemm však najdete zábavu nejen na sjezdovkách. Pokud si přejete vyzkoušet něco jiného, můžete se vydat na průzkum 12 kilometrů dlouhého okruhu zvaného "Skicircus". Toto místo je známé také díky snowparku, kde si mohou snowboardisté a freestyloví lyžaři vyzkoušet své dovednosti na překážkách. A když se po náročném dni na svazích ocitnete v obci, můžete se těšit na brzkou večerní zábavu v lyžařských hospodách a diskotékách.

Kromě lyžování nabízí Saalbach-Hinterglemm i mnoho dalších atrakcí. Můžete se projít po malebných horských chodnících, projet se na saních nebo si vyzkoušet jízdu na skútru. Pro ty, kteří potřebují relaxaci, je zde nabídka wellness a lázeňských služeb, které vám pomohou odpočinout si a nabrat nové síly.

Pokud hledáte destinaci pro dovolenou s rodinou, Saalbach-Hinterglemm je ideální místo. Zde najdete velký výběr rodinných hotelů, které nabízejí přátelské prostředí a pestrý program pro děti. Zábava pro rodiny zde nikdy nekončí.

Dovolená v Saalbach-Hinterglemm je zkrátka pro všechny, kteří milují lyžování, dobrou zábavu a přírodu. Toto město nabízí perfektní kombinaci aktivit pro každého, ať už jste sportovní nadšenci, nebo jen hledáte relaxaci v malebném horském prostředí.


Letenka Rakousko Saalbach-Hinterglemm


Rakousko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro lyžařskou dovolenou v Evropě a jedním ze skvělých ostrůvků lyžování v této zemi je Saalbach-Hinterglemm.

Tato oblast se nachází v regionu Salcbursko a nabízí neuvěřitelnou škálu lyžařských tras pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Skvěle upravené sjezdovky, moderní lanovky, krásné panoramatické výhledy a bohatá nabídka aprés-ski zábavy – to vše dělá z Saalbach-Hinterglemm jedno z nejvyhledávanějších lyžařských středisek.

Časy příletu a odletu

Pro cestu do Saalbach-Hinterglemm se doporučuje letět do Salcburku, což je nejvhodnější a nejblíže položené letiště. Letenky do Salcburku lze najít u mnoha leteckých společností. Od letiště do Saalbach-Hinterglemm je vzdálenost přibližně 85 km. Existuje několik způsobů, jak se dostat ze Salcburku do Saalbach-Hinterglemm, jako například autobusem, vlakem nebo taxíkem.

Jak rezervovat letenku

Rezervace letenky pro cestu do Salcburku lze provést jednoduše prostřednictvím cestovní kanceláře nebo online na webových stránkách leteckých společností. Ceny se v závislosti na sezoně a předpokládaném vytížení liší a mohou být poměrně vysoké. Doporučuje se proto hledat letenky s předstihem a porovnávat různé možnosti.

Tipy na lyžování v Saalbach-Hinterglemm

Lyžování v Saalbach-Hinterglemm je pro mnoho lidí jedinečným zážitkem. Kromě úžasných lyžařských sjezdovek si zde můžete užít i atraktivní aprés-ski zábavu. Zde jsou některé tipy, jak si užít lyžování v této oblasti:

- Ujistěte se, že máte vhodné vybavení pro lyžování, včetně lyží, bot a helmy.
- Zajděte si na sjezdovky v oblastech Saalbach a Hinterglemm a zkuste několik různých tratí, abyste si užili co nejvíce z lyžování.
- Vyzkoušejte si také snowboarding, když budete v této oblasti. Je to skvělá alternativa pro lidi, kteří se nechtějí učit lyžovat.
- Když nebudete lyžovat, projděte se po městě a podívejte se na místní památky a přírodní krásy.
- Užijte si nabídku aprés-ski zábavy, která v této oblasti nechybí. Navštivte místní bary a hospůdky a užijte si tam různé druhy zábavy.

Vzhledem k tomu, že Saalbach-Hinterglemm je velmi populární turistickou destinací, je důležité si zajistit rezervaci ubytování s předstihem. V této oblasti najdete mnoho možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů a lyžařských chat.

Celkem vzato, Saalbach-Hinterglemm je fantastickou destinací pro lyžování a přináší návštěvníkům mnoho atrakcí, což ji činí ideálním místem pro lyžařskou dovolenou. Rezervace letenky a ubytování s předstihem vám pomůže zajistit si úspěšný výlet do Salcburska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Saalbach-Hinterglemm


1. Jak se dostanu do Saalbach-Hinterglemm?
- Saalbach-Hinterglemm se nachází v rakouských Alpách, asi 1,5 hodiny jízdy od Salcburku. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je po silnici nebo veřejnou dopravou.

2. Jaké jsou nejbližší letiště do Saalbach-Hinterglemm?
- Nejbližší mezinárodní letiště je Letiště Salcburk, které je asi 90 kilometrů od Saalbach-Hinterglemm. Z letiště je možné si pronajmout auto, vzít taxi nebo využít veřejnou dopravu.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Saalbach-Hinterglemm?
- Saalbach-Hinterglemm je ideálním místem pro návštěvu během zimních měsíců, kdy je zde hojně sněhu a skvělé podmínky pro lyžování. Nicméně, v létě si můžete užít krásné turistické trasy a horskou cyklistiku.

4. Jaké jsou hlavní aktivity a atrakce v Saalbach-Hinterglemm?
- Hlavní atrakcí v Saalbach-Hinterglemm je lyžařské středisko s mnoha sjezdovkami a snowparky. Můžete si také vyzkoušet snowboarding, horskou cyklistiku, pěší turistiku, paragliding a mnoho dalších outdoorových aktivit.

5. Kde si mohu pronajmout vybavení na lyžování?
- V Saalbach-Hinterglemm je mnoho půjčoven lyžařského vybavení, které nabízejí širokou škálu vybavení pro různé úrovně lyžování. Je možné si vybavení pronajmout buď na místě nebo si ho předem rezervovat online.

6. Existují v Saalbach-Hinterglemm také možnosti ubytování?
- Ano, v Saalbach-Hinterglemm najdete mnoho hotelů, penzionů, apartmánů a horských chat, které nabízí ubytování pro různé rozpočty a preferencí. Je vhodné si ubytování rezervovat předem, zvláště během vysočinské sezóny.

7. Jaké jsou vyhlídkové body v Saalbach-Hinterglemm?
- V Saalbach-Hinterglemm si můžete vychutnat nádherné výhledy na okolní hory. Některé z nejlepších vyhlídkových bodů jsou Zwoelferkogel, Schattberg a Reiterkogel. Můžete se tam dostat buď pěšky nebo lanovkou.

8. Existují v Saalbach-Hinterglemm také restaurace a obchody?
- Ano, v Saalbach-Hinterglemm najdete širokou škálu restaurací, kaváren a obchodů. Můžete si vychutnat tradiční rakouskou kuchyni, mezinárodní speciality a také nakupovat suvenýry a outdoorové vybavení.

9. Jaká je průměrná délka sezóny v Saalbach-Hinterglemm?
- Průměrná délka sezóny v Saalbach-Hinterglemm je asi od prosince do dubna, přičemž nejlepší podmínky na lyžování jsou obvykle v lednu a únoru. V létě je zde turistická sezóna, která obvykle trvá od června do září.

10. Existují v Saalbach-Hinterglemm také wellness a lázeňská zařízení?
- Ano, v Saalbach-Hinterglemm najdete několik wellness hotelů a lázeňských zařízení, které nabízejí širokou škálu relaxačních a wellness služeb, jako jsou sauny, masáže a lázeňské procedury.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách