Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Srí Lanka Ampara

Dovolená Srí Lanka Ampara


Srí Lanka je ostrovní ráj ležící v Indickém oceánu, který je známý svou neuvěřitelnou krásou a rozmanitostí. Mezi jedno z nejzajímavějších a nejklidnějších míst na Srí Lance patří oblast Ampara.

Ampara je okres, který leží na východě Srí Lanky a nabízí neuvěřitelné množství přírodních krás a aktivit, které zde můžete podniknout během své dovolené. Díky své poloze je Ampara obklopena vodními zdroji - Indickým oceánem, jezerem Senanayake, řekou Gal Oya a národním parkem Kumana. Všechny tyto přírodní krásy umožňují návštěvníkům prozkoumat bohatou flóru a faunu této oblasti.

Jedním z hlavních lákadel Ampary je národní park Kumana, který je známý svými divokými slony a dalšími ohroženými druhy zvířat. Má rozlohu více než 200 čtverečních kilometrů a je jedním z nejlepších rezervací pro divokou zvěř na Srí Lance. Pokud tedy rádi pozorujete zvířata v jejich přirozeném prostředí, je toto místo pro vás to pravé.

Dalším nedílným prvkem dovolené v Ampaře je jezero Senanayake, které je nejen krásné, ale také slouží jako zdroj vody pro zemědělství v této oblasti. Lze si pronajmout loď a proplouvat jezerem, obdivovat okolní krajinu a odpočívat od každodenního shonu.

Pokud vás zajímá historie a kultura Srí Lanky, navštivte město Kalmunai, které je jedním z nejstarších osídlených míst na ostrově. Zde si můžete prohlédnout množství chrámů a hinduistických posvátných míst, které dodávají tomuto městu bohatý kulturní a historický kontext.

Pokud hledáte trochu adrenalinu, můžete se vydat na surfování na pláži Arugam Bay, která je známá jako jedno z nejlepších míst pro toto sportovní odvětví na Srí Lance. Pláž nabízí vynikající vlny pro začínající i pokročilé surfaře a je tak ideálním místem pro strávení aktivního a zábavného dne na pláži.

Ampara nabízí také mnoho dalších outdoorových aktivit, jako je rybaření, potápění a pozorování ptáků. Díky přítomnosti rozmanitých vodních ekosystémů je toto místo rájem pro ornitology a milovníky přírody.

Pokud tedy plánujete dovolenou na Srí Lance a hledáte klidné a nedotčené místo s bohatou přírodou a množstvím aktivit, neměli byste vynechat Amparu. Tato oblast vám nabídne unikátní zážitky a možnost odpočívat v nádherném prostředí. Stačí si vybrat, co vás zajímá nejvíce, a užívat si svůj čas na tomto malebném ostrově.


Letenka Srí Lanka Ampara


Srí Lanka je země ohromující krásou a různorodostí. Zahrnuje veškeré představy o tropickém ráji, včetně svěžích palmových pláží, exotické flóry a fauny a také úchvatných kulturních památek. Pokud se rozhodnete navštívit tuto zemi, budete mít možnost poznat mnoho různých oblastí, a jedno z těchto fascinujících míst je Ampara.

Ampara je jedním ze 25 distriktů Srí Lanky a nachází se na východním pobřeží země. Její hlavní město, také nazývané Ampara, je zajímavým místem s bohatou historií a kulturním dědictvím. Město hostí mnoho historických památek a chrámů, které jsou známé svou architekturou a náboženským významem.

Mezi nejznámější atrakce v Ampaře patří starověký buddhistický chrám Mahiyanganaya, který je navštěvován poutníky z celé země. Tento chrám je považován za jedno z nejposvátnějších míst pro buddhisty a nabízí úžasný výhled na okolní krajinnou alespoň 5000 let starou.

Další úchvatná památka v Ampaře je přírodní rezervace Lahugala Kitulana. Tato rezervace je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin, včetně slonů, krokodýlů a vzácných ptáků. Je to ideální místo pro milovníky přírody, kteří chtějí objevovat divoký život Srí Lanky.

Pro ty, kteří si chtějí užít slunečního pobytu na pláži, je Ampara také ideální destinací. Zdejší pláže jsou známé svými bílými písečnými plážemi a azurovou vodou Indického oceánu. Pláže, jako například Pasikudah, Arugam Bay a Kalkudah, jsou oblíbené jak mezi místními, tak mezi zahraničními turisty.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Ampary, je letecky. Letenky do Srí Lanky jsou k dispozici z mnoha různých destinací po celém světě. Pokud se rozhodnete navštívit Amparu, můžete se těšit na krásnou a pohodlnou cestu letadlem.

Jakmile přistanete na mezinárodním letišti v Colombo, můžete pokračovat na východ k Ampaře. Cesta trvá přibližně 6-7 hodin autem, ale způsoby dopravy jsou také k dispozici, včetně vlaků, autobusů a taxi služeb.

Během svého pobytu v Ampaře si můžete vychutnat místní kuchyni, která je plná exotických chutí a vůní. Zkuste tradiční srílanskou rýži s kari nebo si vychutnejte čerstvé mořské plody z pobřeží. Místním specialitami jsou také kokosové dezerty a různé druhy čaje.

Ampara je skvělým místem pro ty, kteří se chtějí na chvíli vzdálit od turisticky rušných oblastí Srí Lanky a prozkoumat její východní část. Tato oblast nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci přírodního krásna a kulturního bohatství. Můžete navštívit historické památky, poznat místní kulturu a relaxovat na nádherných plážích.

Ať už hledáte dobrodružství, relaxaci nebo duchovní obnovu, Ampara je skvělou volbou. Přestože je méně známá než některé jiné oblasti Srí Lanky, nabízí návštěvníkům neuvěřitelné zážitky a vzpomínky, které budou trvat celý život.


Počasí Srí Lanka Ampara


Srí Lanka je nádhernou zemí s bohatou historií a rozmanitou krajinou. Nachází se v jihovýchodní Asii a je známá svými plážemi, džunglemi a chrámy. Jeden z nejzajímavějších regionů Srí Lanky je Ampara, který má také unikátní klima a počasí.

Ampara je umístěna na východním pobřeží Srí Lanky a je jedním z nejteplejších regionů v zemi. Letní teploty dosahují průměrných hodnot kolem 30 °C, v zimě se teploty pohybují okolo 25 °C. Tato oblast má také vysokou vlhkost, což je typické pro tropické klima. Právě díky těmto podmínkám se Ampara stala ideálním místem pro pěstování rýže a cukrové třtiny.

Co se týče srážek, Ampara je sušší oblastí ve srovnání s jinými částmi Srí Lanky. Průměrné roční srážky se pohybují okolo 1000–1500 mm, nejvíce srážek se očekává v období monzunů, které nastávají od května do srpna a od října do ledna. Během tohoto období se mohou vyskytnout i silné deště a bouřky. Ostatním měsícům dominuje slunečné počasí a minimální šance na srážky.

Ampara má také své vlastní přírodní poklady. Jižně od města se nachází chráněné území Lahugala National Park, který je známý svou bohatou faunou a flórou. Zde můžete spatřit slony, levharty, medvědy a mnoho dalších druhů zvířat. Návštěva tohoto parku je naprosto úžasným zážitkem pro milovníky přírody.

Pokud se chystáte navštívit tuto část Srí Lanky, nezapomeňte si přibalit lehké a prodyšné oblečení, ochranu před sluncem a dostatek vody. Ampara je známá svou vysokou teplotou a vlhkostí, takže je důležité udržovat hydrataci a chránit se před slunečními paprsky.

Vyzkoušejte také místní kuchyni, která je velmi chutná a odlišná od jiných regionů Srí Lanky. Město Ampara je známé svými tradičními srílanskými jídly, jako je kari, dal a různé druhy mořských plodů. Nezapomeňte také navštívit místní trhy, kde můžete ochutnat čerstvé ovoce a zeleninu.

Ampara nabízí návštěvníkům nejen krásné pláže a přírodu, ale také bohatou kulturu a historii. Zde se nachází mnoho starobylých budov, paláců a chrámů, které vám umožní nahlédnout do minulosti Srí Lanky.

Počasí v regionu Ampara je příjemné a teplé po celý rok s vysokou vlhkostí. Nejlepší čas na návštěvu je v období sucha, mezi prosincem a březnem, kdy jsou teploty mírnější a srážky jsou minimální. Ani v období monzunů není návštěva Zagřeba znemožněná, avšak je třeba počítat s pravidelnými a silnými lijáky.

Ampara je fascinujícím regionem Srí Lanky, který nabízí krásné pláže, přírodní poklady a bohatou kulturu. Nechte se okouzlit tímto exotickým místem a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v srdci tropů.


Ubytování Srí Lanka Ampara


Srí Lanka je malebnou tropickou destinací s bohatou kulturou, nádhernými plážemi a fascinujícími historickými památkami. Když plánujete svou cestu na tuto ostrovskou zemi, měli byste zvážit také výběr vhodného ubytování. V jednom z nejjižněji položených distriktů Srí Lanky, Ampara, máte na výběr mnoho skvělých možností ubytování.

Ampara je zároveň jméno distriktu i jeho hlavního města. Tento region je známý svou přírodní krásou a historickými památkami. Naleznete zde nejen překrásné pláže a palmové háje, ale také chráněná území, jako je například Národní park Gal Oya, kde žijí sloni volně se pohybující po parku.

Pokud jde o ubytování v Ampaře, máte na výběr z různých typů zařízení. Jednou z možností je využít resortů nebo hotelů nacházejících se na plážích. Tyto luxusní ubytovací zařízení vám poskytnou veškeré potřebné pohodlí a vybavení, abyste měli příjemný pobyt. S výhledem na moře a nabídkou různých vodních sportů jako je potápění či surfování vás tyto hotely nenechají na pochybách, že jste na ostrově ráje.

Pro ty, kteří preferují intimnější atmosféru a pohodlí domova, jsou k dispozici také rodinně provozované penziony a ubytování s vlastní kuchyňkou. V těchto zařízeních se budete moci cítit jako doma a poznat srílanskou kulturu z první ruky.

Další nabídkou jsou ubytovací zařízení zaměřená na ekoturistiku a udržitelný způsob života. Tyto ekoresorty a ekohotely nabízejí ekologicky šetrné prostředí, ve kterém si můžete užívat přírodu a zároveň přispívat k ochraně lokálního ekosystému. Mnohé z těchto zařízení také nabízejí exkurze do okolních přírodních rezervací, kde můžete zažít nezapomenutelné zážitky s divokými zvířaty a prozkoumat nezbytné tajemství přírody na Srí Lance.

Abychom zakončili, ubytování v Ampaře na Srí Lance nabízí různorodé možnosti, které uspokojí potřeby a preference všech cestovatelů. Bez ohledu na to, zda hledáte luxus či poklidnou atmosféru, v tomto regionu naleznete něco pro každého. Přijďte a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších koutů Srí Lanky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Ampara


Bohužel nemám přístup k přesným datům o nejčastějších dotazech a odpovědích týkajících se Ampary v Srí Lance. Ale zde jsou některé obecné dotazy a odpovědi, které by vás mohly zajímat:

1. Jak se dostat do Ampary?
- Do Ampary se dá dostat letecky, přistáním na mezinárodním letišti Bandaranaike v Kolombu, a pak pokračovat po silnici. Také je možné cestovat autobusem nebo soukromým autem ze sousedních měst.

2. Kde se nachází nejlepší pláže v Ampaře?
- Ampara leží vnitrozemím Srí Lanky, takže nejbližší pláže jsou vzdálené. Nejbližší pláže se nachází v městech Trincomalee, Batticaloa a Arugam Bay.

3. Jakou měnu používají v Ampaře?
- V Ampaře se používá Srílanská rupie (LKR). Je doporučeno mít hotovost při cestě, protože ne všechny obchody a restaurace přijímají platební karty.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Ampaře?
- Mezi hlavní turistické atrakce v Ampaře patří Maha Seya, buddhistická svatyně, a Na Ulu Góra, jedno z nejposvátnějších míst pro buddhisty na Srí Lance. Dalšími zajímavými místy jsou například umělecké vesnice, chrámy a náboženské památky.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ampary?
- Nejlepší čas na návštěvu Ampary je v období sucha, které trvá od května do srpna. V tomto období je počasí příznivější a je vhodnější pro venkovní aktivity a prozkoumávání turistických atrakcí.

Tyto odpovědi jsou pouze obecné a konkrétní informace o nejčastějších dotazech a odpovědích týkajících se Ampary v Srí Lance by bylo vhodné získat od místních turistických informačních center nebo průvodců.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách