Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku

Ubytování Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Palác Širvanshahů je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Azerbajdžánu a nachází se v jeho hlavním městě Baku. Tento palác je národní pokladem a byl vyhlášen za světové dědictví UNESCO.

Palác Širvanshahů byl postaven ve 13. století za vlády dynastie Širvanshahů, která vládla v této oblasti po dobu více než čtyřiceti let. Je považován za jednu z nejlepších ukázek islámské architektury v regionu a její vliv je patrný ve všech částech paláce.

Budova paláce je zhotovena převážně z cihel a písku, což mu dodává unikátní a autentický vzhled. Má několik dvorů, zahrad a místností, které sloužily jako obytné pokoje, kaple, lázně a další důležité prostory. Každá místnost je bohatě zdobena ornamenty, freskami a vzorovanými dlaždicemi, které představují rozmanitost a hloubku azerbajdžánského umění.

Hlavní atrakcí paláce je mešita, která krášlí jeho dvůr. Je postavená ve středověkém stylu a dodává paláci náboženskou a duchovní atmosféru. Další významná část paláce je takzvaná "Divan-khane" neboli "Síně konsultací", která byla používána pro konání schůzek a jednání. Je zdobená nádhernou freskou a rovněž zde najdeme pozůstatky trůnu.

Okolí paláce je také zajímavé a lákavé pro turisty. Nabízí krásný výhled na moře a můžete si prohlédnout starý historický čtvrť Icherisheher, který je součástí seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete také navštívit další historické památky, jako je například Baku City Walls nebo Maiden Tower.

Navštívení paláce Širvanshahů je jistě jednou z nezapomenutelných událostí během cesty do Azerbajdžánu. Je to nejen skvělá příležitost poznat historii a kulturu tohoto regionu, ale také si vychutnat krásu a půvab tohoto královského sídla. Je to místo, které vás prostě uchvátí svou nádhernou architekturou a bohatou historií.


Dovolená Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžán je země plná zajímavých historických památek, které jsou nevyčerpatelným zdrojem turistických atrakcí. Mezi nejznámější patří palác Širvanshahů v hlavním městě Baku.

Palác Širvanshahů je historickou památkou datující se do 15. století, kdy byl postaven v době vlády dynastie Širvanshahů. Palác se nachází v historické čtvrti starého města Baku, která byla zařazena na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

V paláci se nachází celkem sedm budov, které jsou propojené různými chodbami a nádvořími. Většina objektů sloužila jako královské apartmány, výstavní haly, školy a mešity. V palácovém komplexu se nachází i nádherná Západoaustralské centrum s hvězdárnou a planetáriem.

Navštívit Palác Širvanshahů je jedinečnou možností pro turisty, kteří chtějí poznat historii Azerbajdžánu. Celý palácový komplex je perfektní příklad architektury této doby.

Zvláště zajímavou atrakcí je největší mešita v paláci, která nese název mešita Širvanshahů. Její vnitřní struktura má podobu centrálního pódia obklopeného malými místnostmi, kde byli umístěni muslimští světci.

Pro milovníky historie a kulturních památek je navštívení paláce Širvanshahů vynikajícím způsobem, jak objevovat touhy po poznání Azerbajdžánu. V okolí se navíc nachází mnoho dalších krásných památek, které lze shlédnout v rámci výletu.

V čele s palácem Širvanshahům, který je ozdobou Baku a všeho, co je kulturou Azerbajdžánu, se můžete těšit na nezapomenutelnou dovolenou v této zemi. Ať už se jedná o historii, nebo o současný život, země je plná neuvěřitelných zážitků a příjemných dobrodružství.


Letenka Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžán, země na pomezí Evropy a Asie, je bohatá na kulturní a historické památky. Jedna z nejznámějších z nich je Palác Širvanshahů v hlavním městě Baku. Tato úchvatná stavba je považovaná za skvost a je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v zemi.

Palác Širvanshahů, který je také známý jako Královský palác, byl postaven v 15. století panovníky dynastie Širvanshahů. Dynastie vládla v této oblasti po dobu více než čtyř století a Palác Širvanshahů sloužil jako jejich sídlo. Nachází se v historické části Baku, na úpatí kopce, což dodává tomuto místu ještě větší kouzlo.

Celý palácový komplex je mistrovským dílem architektury. Skládá se z několika budov a nádvoří, které jsou propojeny chodbami a galeriemi. Hlavní budova paláce je stavbou s dvěma podlažími, která má architektonickou strukturu a výzdobu, která zobrazuje bohatství a význam panovníků.

Stejně jako jiné stavby v této oblasti, i palác byl postavený z místního kamene, což dodává budovám charakteristický vzhled. Vnitřní prostory jsou bohatě zdobené a zahrnují mnoho různých prvků, jako jsou geometrické vzory, malby a vyřezávané dřevěné ornamenty. V paláci najdeme také několik mešit, lázní, hrobek a studených pokojů, které sloužily jako letní sídlo.

Palác Širvanshahů je také známý svými jedinečnými hotelem. Vnitřní uspořádání paláce ukazuje mistrovství a vizi architektů té doby. Každý pokoj je navržen tak, aby splňoval potřeby a přání panovníka, a také aby vykazoval bohatství a slávu dynastie. V jednom z pokojů je dokonce zachována výjimečná lázeňská vana vytesaná z mramoru.

Od roku 2000 je Palác Širvanshahů zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. To znamená, že je považován za důležitou kulturní a historickou památku, kterou je třeba chránit a uchovávat pro budoucí generace. Palác je otevřený pro veřejnost a turisté mají možnost prohlédnout si jeho okouzlující architekturu a výzdobu.

Pokud se chystáte na návštěvu Baku, nesmíte si nechat ujít tuto úchvatnou památku. Palác Širvanshahů je skvělým příkladem bohatství a krásy středověkého Ázerbájdžánu a poskytuje jedinečný pohled do minulosti země. Nezapomenutelný zážitek je takřka zaručen a každý návštěvník zde nalézá inspiraci a úctu k dědictví tohoto působivého místa.


Počasí Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžán a jeho hlavní město Baku jsou známy svým pestrým počasím, které se může v průběhu roku dramaticky měnit. V létě je zde velmi horko a sucho, zatímco v zimě může být velmi chladno s občasnými sněhovými srážkami. Navzdory těmto extrémům jsou návštěvníci vítáni na celoroční návštěvu a objevování mnoha zajímavostí, jako je třeba Palác Širvanshahů.

Palác Širvanshahů se nachází v samotném srdci Baku a je jedním z nejznámějších a nejstarších stavebních komplexů v zemi. Vzhledem ke své historické hodnotě byl palác v roce 2000 zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO a je oblíbeným turistickým cílem.

Během letních měsíců, od května do září, je v Baku velmi horko a slunečno. Průměrná teplota se pohybuje mezi 25 až 35°C, což znamená, že návštěvníci jsou častokrát přinuceni nosit lehké a pohodlné oblečení, aby si udrželi své tělo v pohodě. Vzhledem k tomu, že Palác Širvanshahů se nachází na kamenné plošině, je však zde často o něco chladněji, takže návštěvníci by si měli vzít s sebou lehkou bundu nebo šál, aby se udrželi v teple.

V zimě, od prosince do března, kdy se v Azerbajdžánu konají lyžařské závody v horách Tufandag, může být v Baku velmi chladno. Průměrná teplota se pohybuje mezi 2 až 10°C. V této době mohou být cesty kluzké a mokré, takže návštěvníci by měli nosit boty se silnou podrážkou, aby se jim dobře chodilo. Aby se návštěvníci udrželi v teple, je nutné nosit teplé kabáty, rukavice a čepice.

Vzhledem k tomu, že se v Paláci Širvanshahů nachází mnoho venkovních muzeí a expozic, navštěvníci by si měli zkontrolovat předpověď počasí a podle ní přizpůsobit své oblečení. V každém případě by ale návštěvníci měli mít na paměti, že Palác Širvanshahů je nejen kouzelnou památkou, ale také důležitou částí azerbajdžánské kultury a historie, kterou by návštěvníci měli respektovat a ctít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


1. Kdy je otevřen Azerbajdžán Palác Širvanshahů?
- Palác je otevřen každý den v týdnu s výjimkou pondělí od 10:00 do 18:00.

2. Jak se dostat do Paláce Širvanshahů?
- Palác se nachází v historickém centru Baku a lze se k němu dostat pěšky, městskou dopravou nebo taxíkem.

3. Kolik stojí vstupenka do Paláce Širvanshahů?
- Vstupné do paláce je 15 manatů pro dospělé a 5 manatů pro děti a studenty.

4. Je povoleno fotografování v Paláci Širvanshahů?
- Ano, fotografování je povoleno, ale pouze bez použití blesku a profesionálního fotografického zařízení.

5. Kde se nachází nejvýznamnější části paláce?
- Nejvýznamnější části paláce jsou Širvanshahská mešita, Durbe (hrobka), Diwan-khana (audienční místnost), Haremský palác a palačový hammam (koupelna), které jsou umístěny v hlavní budově paláce.

6. Jaký je historický význam Paláce Širvanshahů?
- Palác byl postaven v 15. století a sloužil jako sídlo vládnoucí rodiny Širvanshahů. Je považován za jedno z nejvýznamnějších a nejkrásnějších architektonických děl v historii Azerbajdžánu a byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2000.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách