Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Shimba Hills National Reserve

Dovolená Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa, země slonů a savany, nabízí mnoho možností k prožití perfektní dovolené. Mezi nejzajímavější oblasti, které byste mohli navštívit, patří Shimba Hills National Reserve. Toto chráněné území, které se nachází nedaleko pobřeží Indického oceánu, nabízí návštěvníkům mnoho zážitků. Od poznávání divoké fauny a flóry až po prozkoumání místní kultury, Shimba Hills je perfektní turistickou destinací.

Park byl založen v roce 1968 a původně byl určen k ochraně impal a dalších druhů antilop. Avšak postupem času byl rozšířen a dnes je domovem mnoha jiných druhů zvířat, jako jsou levharti, buvoli, yemena, geneti a samozřejmě sloni. Park je také domovem více než 200 druhů ptáků, včetně ohrožených druhů jako jsou malír skalní či orli australský.

Jedním z největších lákadel tohoto parku je jeho unikátní geologie. Krajina je charakteristická hlubokými údolími, vodopády a řekami. Největší vodopád, Sheldrickův vodopád, měří téměř 25 metrů a je jedním z nejkrásnějších v Keni. Vodopády jsou v období dešťů velmi krásné a vyzývají k fotografování a procházkám po okolí.

Park je ideální pro milovníky turistiky. Nabízí mnoho tras pro turisty, kteří se chtějí projít skrz divokou přírodu. Všechny trasy jsou dobře značené a bezpečné. Jednou z nejoblíbenějších tras je cesta k vodopádům, kde se mohou turisté kochat krásnou krajinou a potkat se s mnoha zvířaty.

Pro milovníky africké kultury a tradic, je v parku možné navštívit tradiční kenijskou vesnici a pozorovat zde život tamních obyvatel. Turisté se tak mohou dozvědět více o kenijské kultuře a způsobu života místních lidí.

Keňa a zejména Shimba Hills National Reserve jsou jedinečnou destinací pro ty, kdo hledají více než jen pláž a slunce. Prozkoumat tuto oblast a být součástí její krásné přírody je nezapomenutelný zážitek, který těžko najdete jinde.


Letenka Keňa Shimba Hills National Reserve


Shimba Hills National Reserve je jedinečným přírodním územím nacházejícím se v jihovýchodním Keňském pobřeží. Tato rezervace, která byla založena v roce 1968, se rozprostírá na ploše přibližně 300 kilometrů čtverečních a nabízí jedinečný zážitek v podobě divočiny, která je ojedinělá v této části světa.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit toto místo, je jeho úchvatná biodiverzita. Shimba Hills National Reserve je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů, které jsou endemické pro tuto oblast. V rezervaci najdeme například vzácné druhy stromů jako je dutinový fíkovník nebo papyrusová tráva. Stejně tak jsou zde i ohrožené druhy zvířat včetně vzácných slonů, leopardů, buffalů a antilop. Tato pestrost živočichů a rostlin přitahuje mnoho ekologů, biologů a turistů, kteří jsou ochotni putovat tisíce kilometrů za jedinečným zážitkem.

Rezervace také nabízí mnoho zábavných a dobrodružných aktivit pro návštěvníky. Turisté se mohou vydat na safari v otevřeném jeepu, díky kterému budou mít možnost pozorovat divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí. Další možností je vycházka v průvodcovském doprovodu, která návštěvníkům umožní zblízka sledovat místní floru a faunu nebo si užít piknik na některém z mnoha malebných míst v rezervaci.

Pokud máte rádi adrenalinové aktivity, pak vás jistě potěší možnost výstupu na nejvyšší vrchol v rezervaci, kterým je pohodlně přístupná kopce Sheldrick. Tento vrchol, který leží ve výšce 450 metrů nad mořem, poskytuje úchvatný výhled na okolní krajinu a pobřeží.

Aby byla vaše návštěva Shimba Hills National Reserve ještě pohodlnější, letecká doprava je velmi vhodnou volbou. Pro cestovatele, kteří rádi šetří čas a získávají maximální komfort, existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do letoviska Shimba Hills. Tyto lety vám umožní rychle a pohodlně se dostat na místo určení a začít si užívat pozorování divoké zvěře a přírody.

Shimba Hills National Reserve je skutečným klenotem v keňské krajině a návštěva tohoto úchvatného místa vám zaručeně poskytne jedinečný zážitek. Přírodní krása, výjimečná biodiverzita a adrenalinové aktivity jsou jen některé z důvodů, proč byste měli zvážit cestu do této rezervace. Pamatujte, že letecká doprava je rychlý a pohodlný způsob, jak se dostat na místo určení, takže neváhejte rezervovat letenky a začít objevovat nádheru tohoto keňského přírodního ráje.


Počasí Keňa Shimba Hills National Reserve


Shimba Hills National Reserve v Keni je jedním z nejkrásnějších chráněných území v zemi. Národní rezervace se nachází ve stejnojmenném pohoří Shimba Hills na jihovýchodě Keňského pobřeží, nedaleko mysu Diani.

Keňa je známá svým rozmanitým podnebím a Shimba Hills National Reserve není výjimkou. Oblast má tropické podnebí s výkyvy teploty a srážek v průběhu roku. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 25°C.

Nejteplejší období v Shimba Hills National Reserve je od ledna do března, kdy teploty mohou dosáhnout až 30°C. Tyto měsíce jsou také charakterizovány vysokou vlhkostí vzduchu, která v kombinaci s vysokými teplotami může být pro některé lidi nepříjemná.

Období od dubna do června je obvykle mírnější a suché. Průměrné teploty se pohybují kolem 26°C a srážky jsou minimální. Toto období je ideální pro návštěvu rezervace, protože teploty a vlhkost jsou přijatelné, a navíc je zde velká šance na pozorování zvířat, která se vydávají na pastvu na otevřená prostranství.

Od července do září se počasí začíná měnit a je to období dešťů. Srážky jsou hojné a oblast obdrží velké množství vody. Teploty klesají na přijatelných 23°C, což může být pro někoho příjemnější. Návštěvníci by si měli být vědomi, že během dešťů některé cesty v rezervaci mohou být obtížně průchodné.

Poslední čtvrtletí roku, říjen až prosinec, je známé jako vánoční období a je to také čas dešťů. Srážky jsou stále hojné, ale tvoří spíše krátkodobé bouřky, což může omezit možnosti pozorování zvířat v rezervaci.

Shimba Hills National Reserve je domovem mnoha druhů zvířat, včetně vzácných druhů jako sloni, buvoli, nosorožci, žirafy a různé druhy opic. Nejlepší čas pro pozorování zvířat je během suchých období, kdy se zvířata vydávají na pastvu a vodní zdroje jsou omezené, což zvyšuje šance na jejich spatření.

Celkově lze říci, že Shimba Hills National Reserve nabízí rozmanité a proměnlivé počasí. Když se rozhodujete, kdy navštívit, je důležité zvážit své preference co se týče teploty a vlhkosti vzduchu, stejně jako toleranci k dešťovým srážkám. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit, rezervace vám poskytne jedinečný pohled na africkou divočinu a zážitky, které si budete pamatovat navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Shimba Hills National Reserve


1. Kde se nachází Keňa Shimba Hills National Reserve?
- Keňa Shimba Hills National Reserve se nachází na jihovýchodě Keňy, asi 33 kilometrů od Mombasy.

2. Jaká je vstupní cena do Keňa Shimba Hills National Reserve?
- Vstupní poplatek se liší pro východní a západní bránu. V roce 2021 je pro východní bránu 500 keňských šilinků pro obyvatele Keňy a 2 000 keňských šilinků pro zahraniční návštěvníky. Pro západní bránu je vstup 1 000 keňských šilinků pro obyvatele Keňy a 2 000 keňských šilinků pro zahraniční návštěvníky.

3. Jaké druhy zvířat lze v Keňa Shimba Hills National Reserve spatřit?
- Mezi nejčastěji viděná zvířata v rezervaci patří sloni, bufalové, levharti, kočkodani, opice a různé druhy ptáků.

4. Jaké aktivity jsou v Keňa Shimba Hills National Reserve k dispozici?
- V rezervaci je možné podniknout safari, pěší túru, návštěvu vodopádů a obdivovat panoramatické výhledy na okolní krajinu.

5. Je nutné mít vodiče při návštěvě Keňa Shimba Hills National Reserve?
- Ano, je povinné mít průvodce při návštěvě rezervace. Místní průvodci mají hluboké znalosti prostředí a dokáží návštěvníkům poskytnout cenné informace.

6. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Keňa Shimba Hills National Reserve?
- Nejlepší čas pro návštěvu rezervace je během suchého období, které trvá od června do září a od prosince do března. Během těchto měsíců je na rozdíl od deštivého období snadnější pozorovat zvířata.

7. Lze v Keňa Shimba Hills National Reserve přenocovat?
- Ano, v rezervaci jsou k dispozici tábořiště, chatky a ubytování ve vilech. Je však nutné rezervace předem.

8. Jaká je vzdálenost z Mombasy do Keňa Shimba Hills National Reserve?
- Vzdálenost z Mombasy do rezervace je asi 33 kilometrů. Cesta autem trvá přibližně 1 hodinu.

9. Jaká je politika ohledně fotografování v Keňa Shimba Hills National Reserve?
- Je povoleno fotografovat, avšak je zakázáno používání blesku, který by mohl vyplašit zvířata.

10. Jaké další zajímavosti lze v okolí Keňa Shimba Hills National Reserve navštívit?
- V blízkosti rezervace se nachází například Diani Beach, která je oblíbenou plážovou destinací, a tzv. Colobriniho les, který je domovem vzácných zpívajících opic.


Ubytování Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa je země, která je známá svou bohatou biodiverzitou a nádhernou divokou přírodou. Jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších národních parků v zemi je Shimba Hills National Reserve. Tento úchvatný kus přírody je také domovem mnoha druhů vzácných a ohrožených živočichů, které můžete potkat pouze zde.

Shimba Hills National Reserve se nachází v jižním Keni, asi 56 kilometrů jihovýchodně od Mombasy. Park byl založen v roce 1968 a rozprostírá se na ploše více než 300 kilometrů čtverečních. Je obklopen nádhernou horskou krajinou, která nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Tento národní park je znám především svými vzácnými stromy a rostlinami, které zde rostou. Mezi nejvýznamnější druhy patří stromy z rodů Casuarina a Euphorbia. Další zajímavou atrakcí jsou úžasné vodopády, které se nacházejí v parku. Největší z nich je Sheldrickův vodopád, který padá do hloubky téměř 25 metrů.

Shimba Hills National Reserve je domovem mnoha druhů živočichů, z nichž mnohé jsou ohrožené. Mezi tyto druhy patří například sloni, nosorožci, buvoly, kočkovité šelmy, hyeny, hroši a mnoho dalších. Park je také jedním z mála míst na světě, kde lze spatřit tzv. red colobus opice. Tyto opice jsou obzvláště vzácné, jelikož jsou kriticky ohrožené vyhynutím.

Pro turisty, kteří navštíví Shimba Hills National Reserve, jsou k dispozici útulné a pohodlné ubytovací možnosti. V parku se nachází několik luxusních safari lodží, které nabízejí nejen pohodlí, ale také nádherný výhled na okolní krajinu a možnost pozorování divoké zvěře přímo z vašeho balkonu.

Existuje také možnost kempování v přírodě, pokud preferujete blízký kontakt s divokou přírodou. K dispozici jsou dobře vybavené kempy s toaletami, sprchami a kuchyňskými zařízeními. Pobyt v kempu vám umožní dožít se úžasných západů slunce a nočních zvuků přírody.

Během svého pobytu v Shimba Hills National Reserve se můžete rozhodnout pro různé aktivity a výlety. Nejoblíbenější aktivitou je samozřejmě safari, které vám umožní spatřit divokou zvěř v přirozeném prostředí. Můžete se také vydat na turistické túry po okolních horách, kde budete mít možnost pozorovat nádhernou floru a faunu parku z vyhlídkových bodů.

Shimba Hills National Reserve je skutečným skvostem Keňské divočiny. Krásná příroda, vzácné druhy zvířat a úžasné výhledy jsou tím, co můžete očekávat během své návštěvy. Jestliže jste milovníkem přírody a adrenalinových zážitků, pak je Shimba Hills National Reserve nejlepším místem pro vás. Nezapomeňte si rezervovat dostatek času, abyste měli možnost prozkoumat všechny krásy tohoto nádherného místa.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách