Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Hradčany a Pražský hrad

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Hradčany a Pražský hrad


1. Co je Česko Hradčany?
Česko Hradčany je historická oblast v Praze, která se nachází na levém břehu Vltavy. Patří sem nejznámější pražské památky, včetně Pražského hradu.

2. Co je Pražský hrad?
Pražský hrad je největší hrad na světě a symbol Prahy. Nachází se na vrchu Hradčany a slouží jako sídlo českých prezidentů. Je zde také mnoho historických a architektonických památek.

3. Jak se dostat na Hradčanské náměstí?
Na Hradčanské náměstí se lze dostat pěšky, metrem (linka A - stanice Hradčanská) nebo místními autobusy.

4. Kolik času je potřeba na prohlídku Pražského hradu?
Prohlídka Pražského hradu může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na tom, kolik času chcete věnovat jednotlivým památkám a expozicím.

5. Jaké památky se nachází na Pražském hradě?
Pražský hrad zahrnuje mnoho památek, mezi které patří například katedrála sv. Víta, bazilika sv. Jiří, Starý královský palác, Lobkovický palác, Zlatá ulička a další.

6. Jaké jsou otevírací hodiny Pražského hradu?
Pražský hrad je otevřen každý den od 6:00 do 22:00. Některé památky v rámci areálu mají však odlišné otevírací hodiny.

7. Kolik stojí vstupenka na Pražský hrad?
Cena vstupenky na Pražský hrad se liší v závislosti na věku a druhu vstupenky. Základní vstupné se pohybuje kolem 350 Kč.

8. Je nutné vstupenky na Pražský hrad rezervovat předem?
Rezervace vstupenek na Pražský hrad není nutná, ale může být v letních měsících vhodná, aby se předešlo dlouhým frontám.

9. Je povolen fotografický a video-záznam na Pražském hradě?
Fotografování je na Pražském hradě obecně povoleno, ale u některých památek a expozic může být zakázáno. Pokud chcete fotografovat s profesionálním vybavením, může se vyžadovat speciální povolení.

10. Jakým způsobem se dostat na Pražský hrad veřejnou dopravou?
Na Pražský hrad se lze dostat metrem (linka A - stanice Malostranská nebo Hradčanská) nebo autobusem č. 22, 23 nebo 191 a vystoupit na zastávce Pražský hrad. Případně lze využít i tramvajovou linku č. 22 a zastavit na zastávce Pražský hrad.


Dovolená Česko Hradčany a Pražský hrad


Český Hradčany a Pražský hrad jsou jedním z nejvyhledávanějších turistických míst v České republice. Nalézají se v historickém centru Prahy a představují symboly a ztělesnění bohaté historie a kultury země.

Hradčany, které jsou nejvýše položenou částí Prahy, tvoří malebnou čtvrť s úzkými uličkami a nádhernými budovami. Jejich dominantou je právě Pražský hrad, který je největším hradem na světě. Své návštěvníky okouzlí nejen svou majestátností, ale také skvělým výhledem na celou Prahu. Vstup na hradní nádvoří je po monumentálním hradním schodišti, které je obklopeno historickými stavbami. Těmi nejznámějšími jsou bazilika svatého Jiří a katedrála svatého Víta.

Bazilika svatého Jiří, která byla založena v 10. století, je nejstarším dochovaným kostelem na Pražském hradě. Její interiér je bohatě zdoben freskami a návštěvníci si mohou prohlédnout například i krásný hřbitovní kostelík s renesančními náhrobky. Katedrála svatého Víta je největší kostelovou stavbou v České republice a jedním z největších gotických chrámů na světě. Je symbolem české státnosti a útočištěm pro mnoho klíčových relikvií a korunovačních klenotů.

Pražský hrad nabízí návštěvníkům také bránu do minulosti. V jeho interiérech se nachází mnoho muzeí a galerií, které představují věhlasnou českou historii, umění a kulturu. Mezi nejznámější patří například Starý královský palác, který sloužil jako sídlo českých králů, nebo Zlatá ulička, kde si návštěvníci mohou prohlédnout dobové exponáty a zažít atmosféru minulých staletí.

Na Hradčanech se rovněž nachází Ladronka, rozsáhlý park, který nabízí možnost procházek a odpočinku v těsné blízkosti historických památek. V zimě se park stává oblíbeným místem pro bruslení na zamrzlé nádrži.

Dovolená na Českých Hradčanech a Pražském hradě je nezapomenutelným zážitkem. Kromě návštěvy historických památek a muzeí je možné si také vychutnat českou kuchyni v některé z mnoha restaurací a kaváren v okolí. Výhodou je také blízkost dalších pražských památek, jako je Karlův most, Staroměstské náměstí či Petřínská rozhledna.

Navštívit Český Hradčany a Pražský hrad znamená proniknout do tajemství minulosti a prožít atmosféru středověku. Dovolená zde je vhodná pro milovníky historie, architektury a kultury, ale také pro ty, kdo chtějí objevovat krásy jednoho z nejkrásnějších měst na světě.


Ubytování Česko Hradčany a Pražský hrad


Česko je krásná země, která je plná krásných památek a historických míst. Mezi nejkrásnější patří bezpochyby Pražský hrad a Hradčany, které se nacházejí v centru Prahy.

Hradčany jsou historická čtvrť, která se nachází na západním břehu Vltavy a jsou spojeny se zbytkem města Maltou a Karlínem přes Karlov most. Hradčany jsou také domovem největšího a nejvyššího hradu na světě, Pražského hradu.

Pobyt v Hradčanech a v okolí Pražského hradu může být nezapomenutelným zážitkem. K dispozici máte velké množství ubytování, od luxusních hotelů až po menší penziony a apartmány. Pokud cestujete s rodinou nebo s přáteli, je dobré volit například apartmány, které nabízejí mnohem více prostoru a nezávislosti.

V blízkosti Hradčan najdete také několik luxusních hotelů, které vám nabídnou pohodlné a elegantní ubytování. Tyto hotely jsou často umístěny v blízkosti slavných památek a nabízejí prvotřídní služby, včetně restaurací, wellness a fitness center.

Další možností ubytování jsou menší penziony a hotelové pokoje. Ty vám nabídnou jednoduchou a útulnou atmosféru a často jsou cenově dostupnější než velké hotely. Tyto pokoje však často nejsou tak luxusně vybaveny jako pokoje v luxusních hotelech.

Při plánování pobytu v Hradčanech a na Pražském hradě je důležité pamatovat na to, že tato oblast je turisty velmi oblíbená a mnohdy přeplněná. Proto je dobré si ubytování rezervovat v dostatečném předstihu, aby vám neunikla ta nejlepší nabídka.

Oblast Hradčan a Pražského hradu nabízí mnoho zajímavých aktivit pro návštěvníky. Můžete navštívit krásné zahrady, historické paláce a muzea, nebo si užít procházku po malebných uličkách čtvrte.

Závěrem lze říci, že pobyt v Hradčanech a na Pražském hradě je nezapomenutelným zážitkem a ubytování v této oblasti je širokého výběru, takže si zaručeně najdete tu nejlepší volbu pro svůj přístup.


Počasí Česko Hradčany a Pražský hrad


Hradčany jsou neodmyslitelnou součástí Prahy a zároveň také jednou z nejznámějších turistických lokalit v Česku. Nacházejí se na severozápadním svahu Pražského hradu a nabízejí nádherný výhled na celou metropoli. Kromě historických památek, jako je Pražský hrad, Lobkowický palác či Chrám svatého Víta, je jedním z rozhodujících faktorů při návštěvě Hradčan i počasí.

Česko a Praha se nachází v umírněném podnebném pásmu, což znamená, že zde existují čtyři rozdílné roční období. Léto je obvykle teplé, s průměrnou teplotou kolem 25 °C, ale mohou se vyskytnout i tropické dny s teplotami přesahujícími 30 °C. Na Hradčanech je však často o něco chladněji, díky své poloze na kopci. Vysoké teploty mohou být znatelně sníženy chladným větrem, který tam trvale fouká.

Podzim je na Hradčanech obdobím, kdy se začínají měnit listí na stromech. Toto období je obecně mírné, ale teploty klesají a mohou dosáhnout průměrných hodnot kolem 15 °C. Některé dny mohou být ale chladnější, zejména ve večerních a nočních hodinách.

Zima na Hradčanech přináší chladné a někdy i mrazivé počasí. Průměrné teploty se pohybují kolem 0 °C, ale mohou klesat až pod bod mrazu. Sníh a led mohou být běžné jevy, které mohou vytvořit krásné zimní scenérie. Je proto vhodné být připraven na zimní podmínky, pokud plánujete návštěvu Hradčan v této roční době.

Jaro je dalším obdobím, kdy se počasí na Hradčanech začíná zlepšovat. Teploty se opět zvyšují a dosahují průměrných hodnot kolem 10-15 °C. Listí začíná opět rašit a květiny začínají rozkvetat, což dává Hradčanům svůj nezaměnitelný jarní ráz.

Přes nepředvídatelnost počasí je Hradčany a Pražský hrad vždy krásným místem pro turisty, bez ohledu na roční období. Při plánování návštěvy je však vhodné sledovat aktuální předpovědi počasí a přizpůsobit se jim. Nezapomeňte si vzít s sebou vhodné oblečení a dodržovat pokyny ohledně ochrany proti nepříznivým výkyvům počasí.


Letenka Česko Hradčany a Pražský hrad


Pražský hrad je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších památek v České republice. Nachází se na vyvýšeném místě nad řekou Vltavou a jeho dominantou je slavná katedrála svatého Víta. Pro mnoho turistů je Pražský hrad neodmyslitelnou součástí jejich návštěvy České republiky.

Pokud se chystáte navštívit Pražský hrad, můžete si zvolit několik možností, jak se dostat na toto historické místo. Jednou z možností je využít letenku Česko Hradčany, kterou nabízí některé letecké společnosti. Díky této letence se můžete dopravit přímo do České republiky a následně pokračovat do centra Prahy.

Díky letence Česko Hradčany si můžete ušetřit čas a pohodlně se dostat na místo vašeho příjezdu. Na letišti v Praze se snadno orientujete a můžete pokračovat dál dopravou veřejnou nebo soukromou k Pražskému hradu. Navíc, některé letenky jsou časově flexibilní a umožňují vám změnit termín cesty, pokud byste si přáli zůstat déle v České republice.

Při návštěvě Pražského hradu určitě nevynechejte katedrálu svatého Víta, která je jednou z největších gotických katedrál v Evropě. Mohli byste si prohlédnout také Zlatou uličku, která je oblíbená mezi turisty kvůli svým malebným domům. Nezapomeňte navštívit také Staré královské palác, kde můžete obdivovat Královskou kancelář, Sněmovní síň nebo Velkou konírnu.

Pražský hrad je také znám svou památnou výhledovou terasou, ze které se naskýtá jedinečný pohled na historickou část Prahy. Můžete zde vidět například Karlov most, Staroměstské náměstí či Petřínskou věž. Je zde také možnost si dát občerstvení v některé z restaurací či kaváren.

V průběhu roku se na Pražském hradě odehrává mnoho kulturních akcí a festivalů, jako například Pražské jaro nebo Státní svátky. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Pražský hrad, můžete mít možnost zúčastnit se některého z těchto akcí, což může být nezapomenutelný zážitek.

Využití letenky Česko Hradčany je tedy ideální možností, jak se dostat na Pražský hrad a prozkoumat jeho krásy. Můžete si užít pohodlnou cestu a vychutnat si jedinečnou atmosféru tohoto historického místa. Nezapomeňte si před cestou zkontrolovat platnost vaší letenky a připravit si veškeré potřebné cestovní doklady.

Nabízí se vám tak jedinečná příležitost poznat jeden z nejvýznamnějších a nejkrásnějších památek v České republice. Připravte si svou letenku Česko Hradčany a vydejte se na cestu objevování historických klenotů Pražského hradu.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách