Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Ekvádor Quito (hlavní město)

Ubytování Ekvádor Quito (hlavní město)


Ekvádor, malá země v Jižní Americe, má mnoho divů. Od Andských hor až po amazonskou džungli, je to země plná přírodního a kulturního bohatství. A jedním z nejvíce fascinujících míst v zemi je hlavní město Quito.

Quito leží v Andské pohoří na úpatí sopky Pichincha a je nejen hlavním městem Ekvádoru, ale také jedním z nejlépe zachovalých koloniálních měst v Latinské Americe. Toto místo bylo dokonce přidáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Pokud plánujete návštěvu Quito, zde jsou některé tipy na ubytování.

Hotel Patio Andaluz

Hotel Patio Andaluz je jeden z nejoblíbenějších hotelů v Quito. Nachází se v samém srdci města, v koloniální čtvrti, takže je ideálním místem pro objevování města pěšky. Hotel má 32 pokojů, které jsou vybaveny veškerým moderním komfortem, ale zachovávají středověkou atmosféru. Patří mezi nejlepší historické hotely v quitu.

Casa El Edén

Casa El Edén je luxusní ubytování s nádhernou atmosférou v centru koloniální čtvrti. Hotel nabízí pouze 7 pokojů, což znamená, že si můžete užít klidné a soukromé prostředí. Pokoje jsou plné starobylých kousků, ale s moderními prvky a pohodlnými postelemi. Hotel má také krásnou zahradu, ve které si můžete odpočinout a relaxovat.

Casa Gangotena

Casa Gangotena je další luxusní hotel v koloniální čtvrti, který se nachází na náměstí Plaza San Francisco. Jeho budova byla původně postavena koncem 19. století a byla kompletně zrekonstruována v roce 2011. Hotel má 31 pokojů, z nichž každý má individuální styl a design. Hotel nabízí také vynikající jídlo, a tak si můžete vychutnat příjemné večery u skvělého jídla.

Chez Elena Guesthouse

Chez Elena Guesthouse je ideální volbou pro ty, kteří hledají levnější ubytování v Quito. Tento penzion se nachází v centru města, ve velmi bezpečné a klidné oblasti. Chez Elena nabízí jednoduché, ale čisté a pohodlné pokoje s výhledem na krásnou zahradu. Penzion je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí být v blízkosti hlavních turistických atrakcí, ale nechtějí utratit velké množství peněz.

Quito nabízí velký výběr ubytování pro každého cestovatele. Ať už hledáte luxusní hotel nebo levnější penzion, určitě najdete širokou škálu možností pro svůj pobyt v této nádherné a historické čtvrti.


Dovolená Ekvádor Quito (hlavní město)


Ekvádor, země na západním pobřeží Jižní Ameriky, je místem, které svým návštěvníkům nabízí bohatou kulturu a krásnou přírodu. Jeho hlavní město Quito je jedním z nejstarších měst v Jižní Americe a dnes je to krásné a rušné město plné historických oblastí, moderních restaurací a barů a úchvatných přírodních scenérií.

Přestože Ekvádor není často na seznamu turistických cílů, Quito je jedním z nejlepších míst pro ty, kteří jsou zvědaví na bohatou historii, kulturu a přírodu země. Navštívte tuto krásnou destinaci a objevte všechny krásy, které tento region nabízí.

Jaké památky v Quito navštívit?

Svou historií sahající do roku 1534 je Quito plná památek a kulturních center, které stojí za návštěvu. Jednou z nejpůsobivějších památek je Basílica del Voto Nacional, záměrně desetkrát menší než Papežská bazilika svatého Petra v Římě. Tato katedrála je známá díky svojí neobvyklé architektuře, která vyzařuje silnou symboliku: například dvě věže představují Apokalypsu Janovy, zatímco okno Panny Marie se nachází na vrcholu, aby ukázalo, jak mocná byla Věčná Paní.

Další zajímavou památkou je Městský park, který tvoří zelené srdce města. Známý také jako Parque El Ejido, je to skvělé místo k procházkám, piknikům a sportovním aktivitám. K poslechu hudby, zaslouží si návštěvu místní kongresová hala, největší kulturní domek v Jižní Americe se svým symfonickým orchestrem a více než 40 dalšími uměleckými sály.

Jaké jsou nejlepší aktivity a výlety?

Nabídka aktivit je v Quito velmi bohatá. Pro ty, kteří hledají zábavu, nabízí návštěvu restaurací, barů, nočních klubů i tradičních jarmarečních stánků, kde mohou ochutnat místní speciality, jako je například tradiční nápoj Canelazo (ovocná šťáva s cukrem a kanadským whisky).

Pro ty, kteří hledají přírodu, je Quito obklopen nádhernou krajinnou scenérií a některými z nejlepších zoologických zahrad v Jižní Americe. Zoologická zahrada Quito Zoo s rozlohou 17 hektarů nabízí exotické zvířata jako například jaguáry, lvíky, tapíry a mnoho dalších druhů zvířat.

Další atrakce v Quito je například přírodní park Páramo de las Papallacta, který je ideálním místem pro turistiku, jízdu na kole, výlety na koni a odpočinek v blízkosti velkých jezer. Tento park nabízí jedinečnou možnost vidět řadu křišťálově čistých jezer, vodopádů a horských vrcholů.

No a jaký by byl pobyt v Quito bez návštěvy sopečného hřbetu Andes? Jeden z největších sopečných masivů na světě, kterým prochází horská stezka Hike the Andes, nabízí turistům neuvěřitelná zážitky a výhledy na tuto krásnou krajinu.

Jaký je nejlepší čas na návštěvu Quito?

Nejlepší čas na návštěvu Quito je od června do srpna nebo od listopadu do ledna, kdy je počasí nejlepší a teploty jsou mírné. Pokud se jako turista chcete vyhnout horku a hustému turistickému ruchu, doporučujeme však cesty v jiných měsících, abyste si mohli vychutnat Quito ve své úplné autenticitě.

Závěrem lze říct, že Quito je ideální destinací pro ty, kteří hledají spojení mezi krásou a bohatou kulturou. Krásné plaza, malebné parky a katedrály zasouvají návštěvníky do historie, zatímco nekonečné možnosti cestování nabízejí unikátní pohled na podivuhodné pocity zříditelů města a přírody, kterou toto město odděluje od zbytku světa.


Letenka Ekvádor Quito (hlavní město)


Letenka do Ekvádoru - objevte kouzlo Jižní Ameriky v Quito, hlavním městě Ekvádoru

Ekvádor je země, která se nachází v Jižní Americe a hrdě se hlásí ke své jedinečnosti. Zvláštní klima, jedinečná krajina a kulturní zázemí poskytují v Ekvádoru naprosto neuvěřitelnou zkušenost. Mezi poutníky a turisty je Ekvádor stále populárnější a pro ty, kteří chtějí objevovat neznámé kouty Jižní Ameriky, je to jeden z nejlepších cílů. A hlavním městem Ekvádoru je Quito, které nabízí nejen historii a kulturu, ale i fantastický výhled na Andské pohoří.
Let do Quito

Nejdůležitější úvodní krok pro návštěvu Ekvádoru, a tedy i Quito, je koupit si letenku. Pokud chcete ušetřit peníze, je výhodné si letenku koupit v předstihu, a to ještě v době mimo sezónu. Letenka na letiště Mariscal Sucre International Airport není nijak neobvyklá, takže platí, že čím dříve si ji zakoupíte, tím méně zaplatíte.

Historické centrum Quita

Quito je největší kulturní a historické centrum v Ekvádoru, což z něj činí nejvyhledávanější turistickou atrakci. Město je plné jedinečných kostelů, muzeí, středověkými uličkami a množstvím dalších památek. Jako unikátní turistická atrakce zde rozhodně nesmíte vynechat návštěvu historického centra, které bylo dokonce zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Andské kopce v okolí Quito

Ekvádor se nachází v severní části And, což z něj dělá ideální destinaci pro horolezce a milovníky turistiky. Okolo Quito se nachází mnoho hor, a i když to vypadá jako poměrně náročná sportovní aktivita, výhled ze skalních vrchů je naprosto neopakovatelný. Hory v Ekvádoru jsou také místem, kde můžete vidět výjimečné přírodní scenérie - od ledových řek až po pouště.
Závěr

Závěrem lze říct, že Ekvádor nabízí naprosto unikátní zážitek, který si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Quito, s jeho poklidným rytmem a krásnou architekturou, je ideálním místem pro návštěvu. Pokud chcete být součástí pravého poznávacího dobrodružství, naplánujte si cestu do Ekvádoru a získejte nové zážitky, zážitky, které si budete pamatovat celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Quito (hlavní město)


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Quito?
Nejlepší doba na návštěvu Quito je od června do září, kdy jsou teploty mírné a méně deště.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Quito?
V Quito si můžete vychutnat historické památky, jako je Basílica del Voto Nacional, nebo si prohlédnout muzea, jako je Muzeum Guayasamín. Také se můžete projít Starým městem a ochutnat místní kuchyni.

3. Jak se dostat z letiště do Quito?
Několik taxi služeb nabízí přepravu mezi letištěm a Quito. Doporučujeme využít služby oficiální taxi společnost, stejně jako diskutovat maximální cenu předem s řidičem.

4. Jsou v Quito bezpečné ulice?
Jakékoli velké město má svůj podíl na drobných kriminalitě a nebezpečných ulicích. Z bezpečnostních důvodů doporučujeme být opatrný v nočních hodinách a používat doporučené taxi služby.

5. Potřebuji vízum pro vstup do Ekvádoru?
To záleží na vaší národnosti. Občané Evropské unie a mnoha dalších zemí obvykle nepotřebují vízum pro krátkodobé pobyty. Nicméně, je vždy dobré ověřit vízové požadavky pro vaší zemi, nebo kontaktovat místní velvyslanectví.


Počasí Ekvádor Quito (hlavní město)


Ekvádor Quito se nachází ve střední části země, v Andách, a je hlavním městem Ekvádoru. Klima v Quitu je ovlivněno nadmořskou výškou, přičemž město leží ve výšce přes 2800 metrů nad mořem. Díky tomu je počasí zde docela proměnlivé a může se dramaticky měnit během jednoho dne.

Průměrná teplota v Quito se pohybuje kolem 15 stupňů Celsia po celý rok. Nicméně, díky výšce a blízkosti rovníku je zde klima mírné a špatně předvídatelné. Ráno a večer může být chladno, dokonce i v létě, a teploty se mohou snadno pohybovat mezi 5 a 10 stupni Celsia. Přes den se teploty obvykle zvedají na příjemných 20-25 stupňů.

Co se srážek týče, Quito má deštivé podnebí. Nejvíce srážek připadá v období mezi říjnem a květnem, které je považováno za období dešťů. V těchto měsících se obvykle setkáme s častými lijáky a oblačným nebe. Nicméně, ani v ostatních měsících není srážek nouze a přeháňky jsou poměrně běžné. Je tedy vždy užitečné mít po ruce deštník nebo nepropustnou bundu.

Díky nadmořské výšce je sluneční svit v Quitu také intenzivnější. Je třeba si dávat pozor na přímé sluneční paprsky a chránit si pokožku a oči ochrannými prostředky. UV index může dosahovat vysokých úrovní, i když je to zamlžené nebo deštivé.

Obecně platí, že počasí v Quitu je proměnlivé a může se rychle měnit. Místní obyvatelé jsou zvyklí na tento fakt a přizpůsobují se podmínkám, takže i když máte plánované aktivity venku, nezapomeňte si vzít s sebou vhodné oblečení a buďte připraveni na různé podmínky.

Quito je krásné a historické město s unikátním klimatem. Turisté, kteří sem přijedou, musí být připraveni na proměnlivé počasí a prozkoumat město v různých podmínkách. Je to však jedno z míst, které stojí za to navštívit, protože si můžete vychutnat krásnou a rozmanitou krajinu, historické památky a typicky andskou atmosféru.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách