Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jamajka Falmouth

Dovolená Jamajka Falmouth


Jamajka je karibský ostrov známý svými nádhernými plážemi, úchvatnou přírodou a bohatou historií. A bezpochyby jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě na Jamajce je město Falmouth.

Falmouth leží na severu Jamajky a je druhým největším městem na ostrově. Je to malebný a malebný přístav, který si uchovává své koloniální dědictví. Vstupující do města budete nadšeni jeho elegantními georgiánskými kašnami, okouzlujícími pastelovými domy a náměstím v rokokovém stylu.

Jednou z nejzajímavějších atrakcí v Falmouthu je historické centrum města. Jeho úzké, klikaté uličky jsou lemovány historickými budovami, z nichž některé jsou zachovalé dodnes. Mezi nimi je také anglikánský kostel svatého Petra, který je jednou z nejstarších anglikánských staveb na Jamajce. Můžete také navštívit starou věznici, kde jsou zachované původní cely a výstava o historii otrokářství na ostrově.

Přístav v Falmouthu je také fascinujícím místem k prozkoumání. Můžete se procházet po molu a obdivovat malebné rybářské lodě, a dokonce navštívit pláž Burwood, která se nachází nedaleko přístavu. Pláž je nádherná a klidná, ideální pro relaxaci a koupání.

Pokud se zajímáte o historii otrokářství, určitě navštivte Muzeum otrokářství v Falmouthu. Toto umístění nabízí pohled na temnou kapitolu jamajské historie a umožňuje návštěvníkům lépe pochopit, jak otrokářství ovlivnilo ostrov.

Falmouth je také ideálním výchozím bodem pro další objevování Jamajky. Můžete se vydat na výlet k národnímu parku Cockpit Country, který je domovem endemických druhů živočichů a rostlin. Další možností je návštěva Vodopádů Dunn River, které jsou jedním z nejslavnějších vodopádů na světě. A pokud jste fanoušky rumu, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu rumové továrny Appleton Estate, kde se můžete dozvědět o výrobě rumu a ochutnat její unikátní chuť.

Falmouth je skutečným skvostem na Jamajce. S jeho starobylým koloniálním kouzlem, bohatou historií a okouzlujícím prostředím má mnoho nabídnout. Ať už se zajímáte o historii, přírodu nebo relaxaci na pláži, Falmouth je rozhodně místem, které byste měli zařadit do svých plánů na dovolenou na Jamajce.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Falmouth


1. Jak se dostat z letiště do Falmouth?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště je letiště v Montego Bay, odkud je možné do Falmouth dojet taxíkem, autobusem nebo pronájmem automobilu.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Falmouth?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v okolí Falmouth patří Burwood Beach, Silver Sands Beach a Glistening Waters. Každá z nich nabízí úchvatné písečné pláže a čisté modré moře.

3. Kde se dá v Falmouth ubytovat?
Odpověď: V Falmouth je k dispozici široká škála ubytovacích zařízení, včetně hotelů, vil a apartmánů. Některé populární hotely jsou Royalton Blue Waters, Excellence Oyster Bay a Glistening Waters Hotel.

4. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Falmouhu?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Falmouhu patří historické centrum města s koloniálními budovami, Luminous Lagoon, vodopády Dunn's River Falls a Rose Hall Great House.

5. Kde mohu ochutnat typickou jamajskou kuchyni v Falmouhu?
Odpověď: V Falmouhu najdete několik restaurací a stánků s typickými jamajskými pokrmy, jako je jerk kuře, ovocné košíčky a ackee s pečenou rybou. Doporučujeme navštívit restauraci Pepper's Jerk Center nebo Anna Banana's.

6. Jaké jsou možnosti dopravy v Falmouhu?
Odpověď: V Falmouhu je možné využít místní taxislužby, která je poměrně dostupná a bezpečná. Místní autobusová doprava je také možností, ale může být poněkud nepřehledná pro turisty bez znalosti místního systému.

7. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Falmouthu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Falmouthu je v období od prosince do dubna, kdy je počasí teplé a suché. Během letních měsíců června až září se zde objevují sezónní deště a vyšší vlhkost.

8. Jaké jsou možnosti vodních sportů v Falmouhu?
Odpověď: V Falmouhu je možné si pronajmout paddleboardy, kajaky a jachty pro plachtění. Existují také scénické výlety po moři, na kterých si můžete vychutnat potápění nebo šnorchlování.

9. Kde mohu nakoupit suvenýry v Falmouhu?
Odpověď: Existuje několik obchodů a trhů ve Falmouhu, kde je možné zakoupit suvenýry, jako jsou jamajské rumy, rumové dorty, oděvy, keramika a další. Doporučujeme navštívit trh Albert George Market nebo oblíbený trh na hlavním náměstí.

10. Jaké další aktivity mohu v okolí Falmouthu podniknout?
Odpověď: Vedle relaxace na pláži a prozkoumávání Falmouthu můžete zkusit výlet do blízkého města Montego Bay, kde najdete lázeňská letoviska, golfové hřiště a další turistické atrakce. Další možností je také návštěva blízkých historických plantáží, jako je Good Hope Estate či Hampden Estate.


Ubytování Jamajka Falmouth


Jamajka Falmouth – Luksusní ubytování s kouzlem Karibiku

Jamajka, ostrov na konci Karibského moře, je zemi, kde ještě má magie Karibiku svůj domov. Jamajka je ostrov plný tanečních rytmů, barev, úchvatných scenérií a nekonečné zábavy. Pokud se chystáte navštívit Jamajku, měli byste si určitě zarezervovat pobyt v hotelu v oblasti Falmouth.

Falmouth nacházející se v severozápadní části Jamajky, byla založena britskými kolonisty v roce 1769. Dnes je to malebné město, které oplývá krásnými písečnými plážemi, turistickými atrakcemi a kulturou, která z Jamajky dělá úchvatné místo k návštěvě.

Jednou z výhod ubytování v oblasti Falmouth je, že se nachází kousek od populárních turistických atrakcí, jako jsou Montego Bay a Ocho Rios, což z něj činí ideální výchozí bod pro objevování Jamajky. Navíc, atmosféra města je uvolněná, bezpečná a milá, takže můžete snadno procházet ulicemi a vychutnat si místní kulturu.

Pokud hledáte ubytování ve Falmouth, můžete zvolit z mnoha hotelů a letovisek, které se nacházejí v této oblasti.

Pokud máte rádi luxusní ubytování, InterContinental Hotels Group nabízí spoustu možností na ostrově, včetně Holiday Inn Resort Montego Bay, které je ideální pro rodiny nebo páry, kteří chtějí užít si pobyt plný aktivit a zábavy.

Další luxusní možností je letovisko Royalton Blue Waters Resort a Spa v nedalekém městě Trelawny. Letovisko nabízí veškerý komfort, vynikající gastro zážitky a krásné pohledy na Karibik.

Pro milovníky golfu je hotel IBEROSTAR Grand Rose Hall Golf & Spa Resort tou nejlepší volbou. Tento 5hvězdičkový resort nabízí nejen luxusní ubytování, ale také neuvěřitelné golfové hřiště, kde se konají mezinárodní turnaje.

Pokud hledáte útočiště před ruchem města a chcete se uvolnit v úplném klidu, letovisko Mangos Jamaica vás určitě okouzlí. Toto klidné a malebné letovisko se nachází přímo na břehu moře a nabízí soukromé pláže, SPA služby a neformální atmosféru.

Poslední volbou z našeho seznamu je letovisko Excellence Oyster Bay, které se nachází kousek od Falmouthu. Nabízí neuvěřitelný luxus a krásné pohledy na břeh moře, díky čemuž je letovisko ideální pro páry hledající romantickou dovolenou.

Celkově, ubytování ve Falmouthu na Jamajce je ideální pro lidi, kteří hledají uvolněnou atmosféru a zároveň luxusní pohodlí. Bez ohledu na vaše preference, v této oblasti najdete ubytování, které vám nabídne nejen krásné pohledy, ale také úžasné zážitky. Zůstaňte v luxusním letovisku na břehu Karibského moře a vychutnejte si nezapomenutelnou dovolenou plnou zábavy, odpočinku a výletů.


Počasí Jamajka Falmouth


Jamajka je ostrov nacházející se v Karibiku a je známá svými krásnými plážemi, horkým sluncem a tropickým klimatem. Město Falmouth, nacházející se na severním pobřeží Jamajky, není výjimkou.

Falmouth je malé historické město s bohatou koloniální minulostí a je domovem pro tisíce turistů, kteří sem přijíždějí za krásným počasím a úchvatnými výhledy na oceán. Jamajka jako celek má tropické mořské podnebí, což znamená horké a vlhké podmínky po většinu roku.

Průměrná teplota v Falmouthu se pohybuje mezi 25 a 30 stupni Celsia po celý rok, což zajišťuje příjemné počasí pro většinu návštěvníků. Nocí se teploty snižují o několik stupňů, ale stále zůstávají teplé a příjemné.

Stejně jako většina karibských ostrovů, Jamajka má dvě hlavní období - suché období a deštivé období, známé také jako hurikánová sezóna. Suché období trvá od listopadu do května a je to nejlepší čas pro návštěvu Falmouthu a celé Jamajky.

Během tohoto období jsou slunečné dny téměř zaručené a srážek je velmi málo. Pláže jsou ideální pro slunění a koupání v teplém moři. Turisté si mohou užívat vodních sportů, jako je potápění nebo surfování. Teploty jsou v příjemném rozmezí, což znamená, že není příliš horko a cestovatelé se nemusí obávat přílišné vlhkosti.

Deštivé období na Jamajce začíná v červnu a končí v říjnu. Během tohoto období může být počasí nevyzpytatelné a srážek je výrazně více. Během deštivé sezóny může dojít k silným lijákům a bouřkám, ačkoli tyto nepohody obvykle nezabírají příliš mnoho času. I během deštivého období však slunce vyjde mezi deštěmi a poskytuje turistům příležitost užívat si venkovní aktivity.

Je však důležité poznamenat, že Jamajka leží v oblasti náchylné k hurikánům. Hurikánová sezóna začíná v červnu a končí v listopadu, ačkoli největší aktivita hurikánů se obvykle vyskytuje v srpnu a září. Turisté by měli sledovat předpověď počasí a místní zprávy a v případě ohrožení hurikánem dodržovat pokyny místních úřadů.

Vzhledem k velkému množství slunečných dnů, teplé moře a ideální podmínky pro outdoorové aktivity je Falmouth výbornou destinací pro ty, kteří hledají dovolenou ve slunci. Ať už se rozhodnete navštívit v suchém období nebo během deštivého období, Jamajka a Falmouth vám nabídnou krásné počasí a nezapomenutelné zážitky.


Letenka Jamajka Falmouth


Jamajka je jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších destinací pro dovolenou na Karibských ostrovech. A mezi všemi těmito nádhernými místy najdeme také malebné město Falmouth.

Falmouth se nachází na severním pobřeží Jamajky v blízkosti měst Montego Bay a Ocho Rios. Je to jedno z nejlépe zachovalých koloniálních měst na ostrově a nabízí návštěvníkům autentický pohled do minulosti. Když sem přijedete letadlem, okamžitě poznáte, že jste dorazili na zcela unikátní místo.

Pro cestující z celého světa je nejlepší způsob, jak se dostat do Falmouthu, letecky. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízí lety do blízkého letiště Montego Bay, nejrušnějšího letiště na Jamajce. Zde můžete najít širokou škálu přímých letů z různých částí světa. Poté, co dorazíte do Montego Bay, můžete se vydat na cestu směrem na východ a projíždět neskutečnou krásou jamajské krajiny, než dorazíte do Falmouthu, který je vzdálen asi 30 minut jízdy.

Falmouth je známý především svým architektonickým bohatstvím a historickým významem. Město bylo založeno v roce 1769 a během 18. století bylo jedním z nejbohatších a nejrušnějších přístavů na Karibských ostrovech. To se odráží ve stavbách v koloniálním stylu, které zde můžete obdivovat. Má tři hlavní náměstí, která jsou obklopena elegantními budovami, jako například St. Peter's Church, která je jednou z nejstarších anglikánských katedrál v západní polokouli.

Falmouth nabízí také širokou škálu aktivit a atrakcí, které uspokojí každého návštěvníka. Můžete se vydat na prohlídku města, kde vás průvodce provede historickými uličkami a poví vám příběhy o minulosti a odkazech tohoto fascinujícího místa. Můžete také navštívit slavnou plantáž Good Hope, která je jednou z nejstarších plantáží na ostrově a kde se můžete dozvědět více o historii pěstování cukrové třtiny a rumové výroby.

Pokud hledáte trochu dobrodružství, můžete si vybrat z mnoha vodních aktivit. Falmouth je známý svými krásnými plážemi, kde si můžete užívat opalování a koupání v průzračných vodách Karibského moře. Rovněž je to populární místo pro potápění nebo šnorchlování, kde můžete objevovat bohatý a pestrý podmořský život.

Návštěva Falmouthu je jedinečným zážitkem plným historie, krásné architektury a přírodních krás Karibiku. Přílet letadlem do Montego Bay a krátká jízda do Falmouthu je nejlepší způsob, jak se dostat na toto nádherné místo. Takže pokud hledáte exotickou dovolenou, kde se můžete ponořit do atmosféry minulosti a užít si slunečné pláže, neváhejte a vydejte se na letenku do Falmouthu na Jamajce. Určitě nebudete litovat!


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách