Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Širakawa-gó

Počasí Japonsko Širakawa-gó


Japonsko je známé svou rozmanitostí počasí a jedním z fascinujících míst, která dobře ukazují tuto různorodost, je Širakawa-gó. Nachází se ve střední části Japonska a je známý svými tradičními řezbářskými farmami, které jsou vybudovány ve stylu gassho-zukuri.

Počasí v Širakawa-gó je velmi proměnlivé kvůli jeho geografické poloze. Jeho horské bílé vrcholky pohoří Hida leží na severu země, což znamená, že zde panují ledově studené zimy s hojnými srážkami. V průběhu zimy zde můžete očekávat sněhové klenoty, které dávají Širakawa-gó jeho známé kouzlo.

Na jaře se zde začíná projevovat zelená a kvetoucí vegetace. Teploty stoupají a slunce začíná svítit více, což dává příležitost k prohlížení okolní přírody. Na Širakawa-gó je možné vidět některé z nejkrásnějších kvetoucích sakur v celém Japonsku. Tyto rozkvetlé stromy spolu s tradičními farmami vytvářejí nádherně malebnou scenérii.

Léto na Širakawa-gó je relativně teplé a vlhké. Teploty se pohybují kolem 25 °C a déšť není neobvyklý. Místní farmáři využívají tento čas k dojení skotu a pěstování rýže. Léto také přináší více turistů, kteří chtějí zažít krásu tohoto místa a okolních hor.

Podzim je dalším krásným obdobím v Širakawa-gó. Okolní kopce se začínají barvit do červených, oranžových a žlutých barev, což vytváří ohromující panoramatické výhledy. Teploty se mírně ochlazují a slunce se postupně snižuje na obzoru, což dodává podzimu jedinečnou atmosféru.

Celkově lze říci, že Širakawa-gó nabízí krásné a působivé počasí po celý rok. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto místo, můžete očekávat, že budete svědkem jeho překrásné krásy, která spočívá v proměnlivosti přírody a tradiční architektury. Ať už je to zasněžená zima, kvetoucí jaro, vlhké léto nebo barevný podzim, Širakawa-gó vás zcela jistě uchvátí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Širakawa-gó


Nejčastější dotazy a odpovědi o Japonsku Širakawa-gó jsou:

1. Co je Širakawa-gó?
Širakawa-gó je starobylá japonská vesnice, která se nachází v prefektuře Gifu na úpatí hory Hakusan. Je známá svými tradičními domy ve stylu gassho-zukuri a byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

2. Jak se dostanu do Širakawa-gó?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Širakawa-gó, je cestovat vlakem nebo autobusem do města Takayama a odtud pokračovat autobusem do vesnice. Cesta trvá přibližně jednu hodinu.

3. Jaké jsou nejlepší časy návštěvy Širakawa-gó?
Nejlepší časy návštěvy Širakawa-gó jsou na jaře a na podzim, kdy je zde krásná krajina a příjemné teploty. Také v zimě je Čímž -gomilá turistika velmi populární kvůli tradičním sněhovým krytým domům a jedinečnému pohledu na vesnici.

4. Jak dlouho bych měl/a plánovat pobyt v Širakawa-gó?
Optimální délka pobytu v Širakawa-gó je jeden den, protože vesnice není velká a většinu atrakcí je možné vidět během krátkého času.

5. Jaké atrakce a aktivity jsou v Širakawa-gó k dispozici?
V Širakawa-gó můžete navštívit tradiční domy ve stylu gassho-zukuri, procházet se po vesnici, navštívit muzeum, ochutnat místní kuchyni a zakoupit si suvenýry. V zimě je také možné si vychutnat pohled na překrásně zasněžené domy.

6. Můžu si pronajmout tradiční dům ve Širakawa-gó?
Ano, je možné si pronajmout tradiční dům ve Širakawa-gó a zažít autentický pobyt v této starobylé vesnici. Existují různé možnosti pronájmu domů, které můžete najít na oficiálních stránkách vesnice.

7. Jaká je nejlepší doba na fotografování ve Širakawa-gó?
Nejlepší doba na fotografování ve Širakawa-gó je ráno nebo večer, kdy osvětlení dodává domům ještě více atmosféry. Také zasněžené scenérie v zimě poskytují skvělé fotografické příležitosti.

8. Co jiného mohu vidět nebo dělat v okolí Širakawa-gó?
V okolí Širakawa-gó můžete navštívit Takayamu, známé pro své starobylé centrum města, klášter věnovaný hoře Kiso, nebo projít si krásnou přírodu v národním parku Hakusan.

Doufáme, že tyto odpovědi vám pomohou při plánování návštěvy Širakawa-gó v Japonsku.


Ubytování Japonsko Širakawa-gó


Širakawa-gó je malebná horská vesnice nacházející se v prefektuře Gifu v Japonsku. Tato historická vesnice je známá zejména pro své tradiční zemědělské stavení zvané gasshó-zukuri, které je zařazeno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Tato jedinečná architektura gasshó-zukuri je typická pro údolí Širakawa-gó. Stavby jsou postavené ve tvaru trojúhelníku, aby vydržely vysoké srážky sněhu a odolaly silným zimním bouřím. Gasshó-zukuri se skládá z masivním sloupů a dřevěného rámu pokrytého třtinovou střechou. Tyto stavby mají také speciální otevory nazvané "oshi-ama", které slouží jako malá okna a větrací otvory.

Většina gasshó-zukuri v Širakawa-gó je dnes využívána jako ubytování. Hosté mohou zažít autentickou japonskou pohostinnost a tradiční životní styl, který se zde udržuje po staletí. Ubytovací zařízení nabízejí různé možnosti, od hotýlků s pokoji vybavenými soukromými koupelnami po tradiční ryokany s veřejnými lázněmi onsen.

Jedním z nejznámějších ubytování v Širakawa-gó je Wada House, který byl postaven v roce 1791. Tento historický dům nabízí hostům možnost pobytu ve skutečném gasshó-zukuri s autentickým designem a vybavením. Hosté si mohou vychutnat jídla připravená z místních sezónních surovin a relaxovat v lázních onsen po náročném dni prozkoumávání vesnice.

Další populární možností ubytování je Shirakawago no Yu, který se nachází přímo v centru vesnice. Toto moderní ubytování nabízí pokoje s výhledem na údolí a sněžné kopce. Hosté si mohou vychutnat teplé lázně onsen s výhledem na okolní přírodu a vyzkoušet tradici japonského koupání.

Během pobytu v Širakawa-gó existuje mnoho aktivit a zajímavostí, které stojí za návštěvu. Můžete jít na procházku po malebné vesnici a prozkoumat tradiční trh, kde můžete ochutnat místní speciality. Další zajímavostí je muzeum Gasshó-zukuri Minka-en, kde můžete získat hlubší povědomí o historii a tradicích této oblasti.

Širakawa-gó je ideální destinace pro ty, kteří chtějí zažít tradiční Japonsko a uniknout ruchu moderního světa. Ubytování v gasshó-zukuri nabízí autentický zážitek a příležitost poznat historii a život ve vesnici. Ať už se rozhodnete navštívit Širakawa-gó na krátkou dovolenou nebo na prodloužený pobyt, tato malebná vesnice vás určitě nezklame.


Letenka Japonsko Širakawa-gó


Pokud jste někdy snili o návštěvě Japonska, potom máme pro vás fantastickou novinu: již dnes se můžete jednoduše dostat nejen do Tokia nebo Kjóta, ale i do méně známých a tajemných oblastí této země vycházejícího slunce. Například do malebného městečka Širakawa-gó.

Letenky do Japonska jsou v současné době poměrně cenově dostupné, a umožňují tisícům turistů navštívit tuto úžasnou zemi. Pokud se rozhodnete pro letenku do Tokia, Čukotka Airlines, ANA - All Nippon Airways, či Japan Airlines jsou jen několika z množství leteckých společností nabízejících tyto lety.

Společnost ANA nabízí více než 60 letů týdně ze svých evropských základen, včetně Londýna, Frankfurtu či Paříže. Po příletu do Tokia, následuje asi půlhodinový let do města Kanazawa, největšího města v regionu Ishikawa, a poté půjčíte si auto, nebo se může využít také kyotský autobus, aby se dostali do Širakawa-gó.

Širakawa-gó se nachází v horské oblasti Gifu, a je známé pro své tradiční, šikmé střechy, nazývané "Gassho-zukuri", což znamená "ruce v modlitbě". Tyto domy, vystavěné v 18. století, se staly symbolem této oblasti. A co je nejlepší, oblast je nedotčená turisty. Tak se mohou podívat turisté na tradiční způsob života země a okusit japonské kulinářské specialty této oblasti.

Všichni, kteří chtějí ochutnat pravou japonskou kuchyni, potěší, že Širakawa-gó nabízí jedno z nejlepších jídel, které Japonsko má k nabízení. Vila Wada je jedním z nejlepších míst, kde ochutnat místní jídla, jako je Masuno Sushi, Goma Tofu a Kinka Bara Steak.

Co se týče ubytování, naleznete zde množství hotelů a ryokanů, což jsou tradiční japonské hotely s tatami místnostmi a společnými lázněmi.

V každém případě, samotná návštěva Japonska je zážitek, který nikdy nezapomenete. A pokud si přejete vidět tradiční život japonského venkova, přidejte Širakawa-gó na svoji seznam míst, které stojí za návštěvu.


Dovolená Japonsko Širakawa-gó


Pokud hledáte neobvyklé a krásné místo pro svou další dovolenou, jedním z míst, které byste měli určitě zvážit, je japonská vesnička Širakawa-gó. Tato malebná vesnice se nachází ve východní části Japonska a patří mezi nejznámější turistické atrakce v zemi.

Širakawa-gó je známá svými tradičními „gassho-zukuri“ domy, které jsou postaveny ve specifickém stylu, který je typický pro tuto oblast. Gassho-zukuri domy jsou charakterizovány strmými střechami, které jsou navrženy tak, aby odolávaly těžkým sněhovým závějím. Tyto domy jsou postaveny bez použití hřebíků a jsou konstruovány z tradičních materiálů, jako je dřevo a sláma. Tento unikátní styl architektury byl zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO.

Spolu s typickými domy se v Širakawa-gó nachází i několik malých muzeí, které návštěvníkům poskytují přehled o historii a kultuře této oblasti. Můžete si prohlédnout místní řemesla a dozvědět se o tradičních řemeslných technikách, které byly využívány po generace.

Jednou z nejlepších dovolenkových aktivit v Širakawa-gó je procházka po vesnici. Nádherná příroda, horské potoky a malebné zákoutí nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí k relaxaci a fotografování. Můžete si udělat piknik v přírodě, objevovat okolní hory nebo se vydat na výlet lodí po nedaleké řece Shogawa. Vydejte se na procházku a objevte skryté cesty a malebné rohovky, které se skrývají mezi tradičními domy.

Pokud jste dobrodružní typ, určitě byste měli navštívit i okolní hory. K dispozici je mnoho turistických tras, které nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Díky překrásným horským pohledům a okouzlujícím vodopádům si můžete užít nezapomenutelný zážitek.

Ať už se rozhodnete navštívit Širakawa-gó v létě nebo v zimě, budete zaručeně ohromeni krásou tohoto historického místa. V zimě zdejší krajinu přikrývá sníh, což vytváří úžasné scenérie a nabízí možnost vyzkoušet zimní sporty, jako je například lyžování nebo snowboarding.

Pokud máte rádi tradiční kulturu, úchvatnou přírodu a chtěli byste zažít něco odlišného a jedinečného, navštivte širakawu-go během své příští dovolené v Japonsku. Tato malebná vesnice vám poskytne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na celý život.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách