Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Table Mountain

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Table Mountain


1. Jaká je výška Table Mountain?
Table Mountain je vysoká přibližně 1 085 metrů nad mořem.

2. Jak se dostanu na Table Mountain?
Existuje několik způsobů, jak se dostat na Table Mountain. Můžete využít kabinkovou lanovku, která je dostupná z města Cape Town. Další možností je pěší túra po jedné z turistických stezek.

3. Kolik stojí lanovka na Table Mountain?
Ceny lanovky se mohou lišit v závislosti na sezóně. Nejlepší je zkontrolovat aktuální ceny na oficiálních webových stránkách lanovky.

4. Je nutné rezervovat místo na lanovku předem?
Rezervace místa na lanovku není nutná, ale může být doporučeno v hlavní turistické sezóně, abyste si zajistili místo. Můžete také využít ranní nebo pozdní odpolední hodiny, kdy bývá menší provoz.

5. Jak dlouho trvá túra na Table Mountain?
Čas výstupu na Table Mountain závisí na fyzické kondici a zvolené trase. Hlavní turistická stezka, Platteklip Gorge, trvá přibližně 2-3 hodiny. Některé další trasy mohou trvat déle.

6. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Table Mountain?
Nejlepší časy pro návštěvu Table Mountain jsou brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je menší provoz a lepší viditelnost. Právě po rozbřesku nebo před západem slunce si můžete vychutnat nádherné výhledy.

7. Jaké aktivity mohu na Table Mountain podniknout?
Na Table Mountain můžete podniknout pěší túry, pikniky, fotografování, sledování fauny a flóry, pozorování ptáků a také paragliding (pokud máte zkušenosti a povolení).

8. Je na Table Mountain restaurace nebo občerstvení?
Ano, na Table Mountain se nachází restaurace a kavárna, kde si můžete odpočinout a občerstvit se.

9. Je Table Mountain bezpečná?
Table Mountain je celkově považována za bezpečnou oblast, ale je důležité dodržovat obvyklá opatření pro osobní bezpečnost. Měli byste být obezřetní s ohledem na své cennosti a nedoporučuje se vycházet mimo turistické stezky.

10. Jaké jsou jiné zajímavosti poblíž Table Mountain?
V okolí Table Mountain se nachází mnoho dalších turistických atrakcí, jako je pláž Camps Bay, Cape Point nebo Botanická zahrada Kirstenbosch. Mohli byste také navštívit pobřežní město Hermanus a pozorovat velryby.


Ubytování Jihoafrická republika Table Mountain


Table Mountain je jedním z nejvýznamnějších přírodních symbolů Jihoafrické republiky. Nachází se ve městě Kapské Město a je oblíbenou turistickou atrakcí pro návštěvníky z celého světa. Navštívit Table Mountain je skvělou příležitostí nejen pro milovníky přírody, ale také pro ty, kteří hledají úžasné výhledy a nezapomenutelné zážitky.

Table Mountain je plochý horizontální vrchol, který se tyčí nad Kapským Městem. Jeho skalnaté svahy a neuvěřitelně pestrá flóra a fauna dávají této hoře neopakovatelný vzhled. Celá hora je zapsána jako chráněné území a je součástí Národního parku Tábu.

Existuje několik způsobů, jak se dostat na vrchol Table Mountain. Jedním z nejoblíbenějších je využití Table Mountain Aerial Cableway, lanovky, která vás zvedne až na vrchol. Tato lanovka je vybavena panoramatickými okny, takže můžete užít krásný výhled již během výstupu. Další možností je vyšplhat na vrchol po jedné z mnoha pěších tras. I když to může být náročnější, určitě za to stojí zážitek a výhledy, které vás na vrcholu čekají.

Na vrcholu Table Mountain můžete strávit několik hodin, procházejíce se po odznovu, kde se nacházejí vzácné rostliny a květiny. Můžete také obdivovat fantastické výhledy na Kapské Město, Atlantský oceán a okolní hory. Nejlepší čas na návštěvu Table Mountain je východ nebo západ slunce, kdy jsou barvy a atmosféra ještě dramatickéji.

Pokud se rozhodnete zůstat na Table Mountain déle, můžete si zde pronajmout ubytování. Na hoře se nachází několik horských chat, kde si můžete užít malebné okolí a přírodu. Prohlédnout si můžete také starý větrný mlýn, který se stal turistickou atrakcí a nabízí úžasné výhledy.

Avšak je důležité vzít v úvahu, že na Table Mountain panuje nepředvídatelné počasí a je doporučeno být dobře vybaven a informovat se o aktuálních podmínkách. V horách může být náhlá změna počasí, včetně silného větru a mlhy, takže je důležité být připravený.

Jihoafrická republika je známá svou úchvatnou přírodou a Table Mountain je jedním z největších pokladů této země. Pokud se chystáte navštívit Jihoafrickou republiku, nezapomeňte Table Mountain zařadit mezi své hlavní cíle. Užijte si pohledy, přírodu a vzpomínky, které vás budou provázet po celý život.


Počasí Jihoafrická republika Table Mountain


Jihoafrická republika je známá svým krásným a různorodým klimatem. Mezi mnoha atrakcemi, které toto krásné africké království nabízí, je i horský masiv Table Mountain, který je nejenom jedním z nejvýznamnějších symbolů Jihoafrické republiky, ale také jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v této oblasti.

Table Mountain leží v blízkosti přístavního města Cape Town na jihozápadě Jihoafrické republiky. Jedná se o impozantní skalní masiv, který se vypíná do výšky téměř kilometru nad úrovní moře. Skály masivu jsou velice staré, a první známky lidského osídlení jeho okolí sahají až do předstihové doby.

V létě bývají teploty na Table Mountain naprosto příjemné. Místní léto vydrží od prosince do února, v této době se průměrné teploty pohybují mezi 25 a 30°C. V noci se pak ochlazuje na velmi příjemných 18-20°C. To z Table Mountain dělá ideální místo pro milovníky letních sportů, jako je turistika nebo paragliding.

V zimě ale teploty klesají poměrně značně a mohou se dostat až na 5°C. V zimě je na Table Mountain častým jevem nárazový vítr, který může být velmi nepříjemný. Proto se doporučuje mít na sobě dostatečné oblečení a připravit se na změnu klimatických podmínek.

Něco, co je na Table Mountain vždy zajímavé, je stín, který masiv vytváří. Když se na masivu vytvoří stín, může se teplota v okolí snížit až o 10°C. To je důvod, proč se na Table Mountain v průběhu dne mění klimatické podmínky tak rychle.

Celkově tedy platí, že Table Mountain má rozmanité podnebí, které se mění podle ročního období a počasí. Lidé, kteří tuto oblast navštěvují, by měli být na změnu klimatických podmínek připraveni.

Navzdory tomu jsou výhledy z vrcholu Table Mountain nádherné. Když počasí dovolí, můžete se na vrchol dostat kabinovou lanovkou, která jezdí po celý rok. Z vrcholu masivu pak budete mít krásný výhled na celé okolí až do vzdálenosti 40 kilometrů.

Pokud tedy plánujete návštěvu Jihoafrické republiky, nezapomeňte Table Mountain zařadit mezi své cíle. Jedná se o úchvatné místo, které nabídne skvělé zážitky pro každého, kdo se sem vydá.


Dovolená Jihoafrická republika Table Mountain


Jihoafrická republika je jednou z nejatraktivnějších destinací pro dovolenou na africkém kontinentu. Kromě bohaté historie, kultury a přírodních krás nabízí také několik spektakulárních hor. Jedna z nejslavnějších hor v Jihoafrické republice je Table Mountain.

Table Mountain se nachází v Kapském městě a je jedním z nejznámějších symbolů země. Tato sopka s charakteristickým plochým vrcholem je dlouhá přibližně 3 kilometry a vystupuje do výšky téměř 1 100 metrů nad mořem. Jeho podivný tvar připomínající stůl mu dal jeho jméno.

Výstup na Table Mountain je velmi populární aktivitou. Existuje několik tras a možností, jak na vrchol vystoupat. Nejjednodušší a nejpohodlnější možností je použití lanovky. Table Mountain Cableway je moderní lanovka, která vás vyveze na vrchol za několik minut. Když se vydáte na Table Mountain, budete mít možnost se těšit na úchvatné výhledy na město, oceán a okolní krajinu.

Vrchol Table Mountain je také ideálním místem pro outdoorové aktivity. Pro ty, kdo mají rádi adrenalinové zážitky, je zde možnost provozování horolezectví. Skály na vrcholu hory poskytují skvělý terén pro lezecké výzvy. Kromě toho je zde také mnoho turistických tras, které vám umožní prozkoumat okolní přírodu a divokou zvěř. Mezi nejznámější trasy patří Platteklip Gorge a Skeleton Gorge.

Table Mountain je také domovem bohaté biodiverzity. Na vrcholu hory najdete mnoho endemických druhů rostlin a živočichů, které jsou charakteristické pro tento region. Pro milovníky přírody je to skvělé místo k prozkoumání a objevení unikátní flóry a fauny.

Pokud se vydáte na dovolenou do Jihoafrické republiky, návštěva Table Mountain by neměla chybět ve vašem itineráři. Tato majestátní hora nabízí nezapomenutelné výhledy, fascinující historii a možnosti konání různých outdoorových aktivit. Je to skvělé místo, které vytváří nezapomenutelné zážitky pro všechny návštěvníky.


Letenka Jihoafrická republika Table Mountain


Jihoafrická republika se pyšní množstvím nádherných přírodních krás a Table Mountain je jednou z nejvýznamnějších z nich. Tato hora, která se nachází v Kapském městě, vypadá jako stůl, což jí dodalo její nezaměnitelný název. Je celá obklopená nekonečným australským a místním lesostepím, která z ní dělá jedno z nejkrásnějších míst na světě.

Letenka do Jihoafrické republiky může být trochu dražší než jiné lety, ale stojí to za to. Když dorazíte do Kapského města a vyjdete z letiště, pohled na Table Mountain Vás prostě uchvátí. Hora může být vidět z mnoha částí města a není nic úžasnějšího, než sedět u moře a pozorovat její majestátnost.

Přestože Table Mountain může být velmi náročná pro horskou výpravu, pro tuto výpravu vám není nutná žádná špeciální připrava a kondice. K výstupu na vrchol je možné použít kabinovou lanovku, která nabízí neuvěřitelné výhledy na město a jeho okolí. Nikdy nezapomenete, jak se budete vznášet nad městem a tuto pozoruhodnou horu sledovat z pohledu ptáků.

Vzhledem k obrovskému množství rostlin, které rostou v tomto unikátním klimatu na vrcholu Table Mountain, je vhodné vyzkoušet zdejší zahradu botanickou. Tato zahrada nabízí nejen pohled na různé druhy rostlin, ale také zajímavé informace o životě zdejších rostlin a živočichů.

Pokud hledáte letenky do Jihoafrické republiky, neváhejte a navštivte Kapské Město. Návštěva Table Mountain Vás neklame a určitě bude nezapomenutelným zážitkem.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách