Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)

Ubytování Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Astana, nejnověji přejmenovaná na Nur-Sultan, je hlavním městem Kazachstánu a považuje se za jeden z nejluxusnějších a nejmodernějších měst ve střední Asii. Pokud se chystáte navštívit tuto fascinující metropoli, budete potřebovat vhodné ubytování. Astana nabízí širokou škálu možností, pokud jde o hotely, apartmány a ubytování ve všech cenových kategoriích.

Vzhledem k tomu, že se zde nachází mnoho mezinárodních společností a vládních úřadů, najdete zde mnoho luxusních hotelů s pěti a čtyřmi hvězdami. Tyto hotely nabízejí prvotřídní ubytování, výjimečné služby a širokou škálu vybavení, jako jsou spa, fitness centra, bazény a restaurace s mezinárodní kuchyní. Některé z nejlepších luxusních hotelů v Astaně zahrnují The Ritz-Carlton Astana, Astana Marriott Hotel a Radisson Hotel Astana.

Pokud hledáte cenově dostupnější možnosti, město Astana je také bohaté na středně cenové hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení nabízejí čisté pokoje, základní vybavení a příjemnou atmosféru. Můžete se těšit na pohodlné postele, snídani a často i bezplatné Wi-Fi připojení. Některé z oblíbených středně cenových možností v Astaně zahrnují Bayterek Hotel, Wyndham Garden Astana a Royal Park Hotel & SPA.

V Astaně také najdete několik bytových domů a apartmánů, které jsou ideální pro delší pobyty nebo pro ty, kteří preferují větší prostor a více soukromí. Bytové domy a apartmány jsou dobře vybavené, s vlastní kuchyní, obývacími pokoji a samostatnými ložnicemi. Tyto možnosti nabízejí většinu domácího komfortu a jsou vhodné i pro rodiny nebo skupiny cestovatelů.

Když si zvolíte ubytování v Astaně, mějte na paměti, že Nur-Sultan je rozlehlé město a doprava může být časově náročná. Pokud plánujete navštívit určité památky či atrakce, doporučuje se vybrat ubytování v blízkosti centra města nebo ve čtvrti, která je dobře napojena na veřejnou dopravu.

V průběhu posledních let se v Astaně také rozvíjí Airbnb a další online platformy nabízející pronájem soukromých bytů a domů. Tyto možnosti vám umožňují prožít autentický pobyt ve městě, seznámit se s místní kulturou a získat tipy a doporučení od místních hostitelů.

Celkově lze říci, že Astana, nebo spíše Nur-Sultan, nabízí široké spektrum ubytovacích možností pro každou potřebu a rozpočet. Během své návštěvy si můžete vybrat z luxusních hotelů, středně cenových možností nebo pronajmout si soukromý byt. Bez ohledu na váš výběr si vždy užijete bohatou kulturu a architekturu tohoto moderního a inovativního města.


Dovolená Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Pokud hledáte exotické a neobvyklé místo pro svou příští dovolenou, pak by Kazachstán mohl být tou správnou volbou pro vás. Astana, která se nedávno přejmenovala na Nur-Sultan, je hlavním městem a jedním z největších měst Kazachstánu. Nachází se v jeho severozápadní části a v roce 1997 se stala novým hlavním městem země.

Astana je jedinečné místo, kde se setkává moderní architektura s tradičními kulturními prvky. Můžete se těšit na návštěvu několika zajímavých míst, z nichž některé jsou velmi moderní, zatímco jiné jsou zcela historické.

Jednou z nejvýznamnějších památek je Bayterek – 97 metrů vysoká věž, která symbolizuje strom života. Po vylezení na vrchol vás čeká krásný výhled na město. Další zajímavé místo, které by vás mohlo zaujmout, je národní muzeum, kde si můžete prohlédnout bohatou sbírku artefaktů z různých epoch.

Pro tělesné a duchovní uvolnění je k dispozici několik parků, které jsou rozmístěny po celém městě. Největší z nich – park Nazarbayev – je ideální pro relaxaci na čerstvém vzduchu. Parkasy, rozsáhlý park, který byl založen v roce 2006, patří k největším na světě a nabízí mnoho zábavy.

V Astaně, stejně jako v celé zemi, se konají tradiční akce, jako jsou svátky navazující na starý islámský kalendář, házení tradičních úlů koktejlů k meni. V místních restauracích si můžete vychutnat mnoho tradičních pokrmů, jako jsou chalama, beshbarmak nebo kurt.

Kazachstán je také ideální pro objevování okolních scenerií, protože v této oblasti je spousta míst, která můžete navštívit. Například cesta do piramidy v Samarkandu trvá pouhých osm hodin.

Jestliže plánujete svou dovolenou v Kazachstánu, nezapomeňte si přinést kreditní kartu, protože většina míst nepřijímá hotovost. Využijte také služby místních průvodců, kteří vás provedou po městě a řeknou vám mnoho zajímavých informací.

Vzhledem k tomu, že Kazachstán je stále poměrně neznámým cestovatelským cílem, můžete očekávat mnoho nových zážitků a zážitků. Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do Astany – města, které spojuje moderní architekturu s tradičními kazachstánskými kulturními prvky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Dotazy:

1. Jak se jmenuje hlavní město Kazachstánu?
2. Kdy bylo hlavní město přejmenováno na Nur-Sultan?
3. Proč bylo hlavní město přejmenováno?
4. Co znamená název "Nur-Sultan"?
5. Jaké jsou nejvýznamnější památky v Nursultanu?
6. Jaké jsou kulturní a historické atrakce v Nursultanu?
7. Jaké jsou turistické atrakce v Nursultanu?
8. Jaké jsou nejlepší aktivity pro turisty v Nursultanu?
9. Jak se dostat do Nursultanu?
10. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Nursultanu?

Odpovědi:

1. Hlavní město Kazachstánu se dříve jmenovalo Astana, ale bylo přejmenováno na Nur-Sultan.
2. Hlavní město bylo přejmenováno na Nur-Sultan 23. března 2019.
3. Přejmenování hlavního města bylo provedeno jako uznání bývalého prezidenta Nursultana Nazarbajeva za jeho příspěvek k rozvoji města a celého Kazachstánu.
4. Název "Nur-Sultan" znamená "Světoznámý město", přičemž "Nur" znamená "světlo" a "Sultan" znamená "světoznámý".
5. Mezi nejvýznamnější památky v Nursultanu patří Baiterek, palác míru a smíření, Kazachstánská centrální koncertní hala a presidentiální palác Ak Orda.
6. V Nursultanu lze navštívit několik kulturních a historických atrakcí, jako je například palác míru a smíření, palác nezávislosti a Muzeum moderního umění.
7. Mezi turistické atrakce v Nursultanu patří Baiterek, Astana Opera, Hazret Sultan mešita a Astana Khan Shatyr.
8. Aktivity, které by turisté neměli ve městě vynechat, zahrnují procházky po historickém centru města, návštěvu některého z mnoha parků, nákupy v moderních nákupních centrech a ochutnávku místních pokrmů.
9. Do Nursultanu se dá dostat letecky přes letiště Nursultan Nazarbajev International Airport nebo vlakem z jiných částí Kazachstánu a sousedních zemí.
10. Nejlepší dobou pro návštěvu Nursultanu je období jara a léta, kdy jsou teploty příjemné a město nabízí mnoho venkovních aktivit.


Letenka Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Astana, dnes známá jako Nur-Sultan, se stala hlavním městem Kazachstánu v roce 1997. Toto město leží na severu země a má bohatou historii a kulturu, kterou mohou turisté objevovat. Díky svým krásným památkám, moderním budovám a malebnému okolí se Astana stala populárním cílem cestovatelů z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Nur-Sultan, první věcí, kterou budete potřebovat, je letenka. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí spoje do této exotické destinace. Můžete si vybrat mezi několika přímými lety nebo lety s přestupem, které jsou často levnější a poskytují vám možnost navštívit jiná místa na cestě.

Nejbližším mezinárodním letištěm je Letiště Astana, které se nachází vzdálené asi 20 km od centra města. Letiště je moderní a dobře vybavené, poskytuje širokou škálu služeb pro cestující, včetně obchodů s luxusními zbožími a restaurací s místními specialitami.

Existuje mnoho leteckých společností, které provozují lety do Astany. Některé z nejznámějších jsou Air Astana, Turkish Airlines, Emirates, Lufthansa a Qatar Airways. Tyto společnosti nabízejí pravidelné spoje z různých destinací po celém světě, včetně Evropy, Asie a Blízkého východu. Díky dobře rozvinuté síti letecké dopravy je Astana snadno dostupná z velkých světových čísel.

Letenky do Astany se v různých obdobích liší. Obecně platí, že letenky jsou nejdražší během letních prázdnin a svátků, zatímco v období mimo sezónu můžete nalézt levnější nabídky. Doporučuje se, abyste si letenky rezervovali předem a porovnali nabídky různých leteckých společností, abyste zajistili nejlepší možnou cenu.

Když dorazíte do Astany, budete ohromeni krásou a moderností tohoto města. Mezi nejznámější atrakce patří Baiterek, 97 metrů vysoká věž s vyhlídkovou plošinou, která nabízí nádherný výhled na celé město. Další nevynechatelnou památkou je Národní muzeum historie a etnografie, které přináší návštěvníkům pochopení země a její historie.

Nur-Sultan je také domovem mnoha moderních staveb, mezi které patří například Dvorní kavárně v Khan Shatyr Shopping Mall, který je největším stanem na světě. Dále tu najdete mnoho moderních administrativních budov a luxusních hotelů, které jsou obklopené krásnými parky a zahradami.

Večer v městě můžete ochutnat tradiční kazachstánskou kuchyni v jedné z mnoha restaurací nebo se vydat na procházku po malebných ulicích, které jsou osvětlené a plné života.

Astana, či nově Nur-Sultan, je destincí, kterou každý cestovatel milující exotiku a krásu nových míst by si měl přidat na seznam. Letenky do tohoto fascinujícího města se mohou lišit, ale po návštěvě Astany budete mít jistě na paměti krásu a půvab tohoto nádherného místa.


Počasí Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Kazachstán Astana, nyní známé jako Nur-Sultan, je hlavním městem Kazachstánu, rozkládajícím se ve střední části země. Mesto bylo pojmenováno po prvním prezidentovi Kazachstánu Nursultanu Nazarbayevovi, který oznámil přejmenování města v roce 2019.

Kazachstán Astana má kontinentální klima s velmi vysokými teplotami v létě a mrazivými zimami. Nejteplejším měsícem je červenec, kdy průměrná teplota dosahuje 22°C, ale někdy může dosáhnout až 30°C. Dny jsou dlouhé a slunečné a noc je krátká.

Zima v Nur-Sultanu je velmi mrazivá a suchá. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem -21°C a během noci klesá dokonce až k -30°C. Sníh je běžný a napadne až osm měsíců v roce. V zimě se také často setkáte s mlhou.

Ve městě se může objevit i velké množství větru, zejména v zimě. V takových případech mohou teploty působit ještě chladněji, ale to se děje jen zřídka.

Vzhledem k tomu, že se Nur-Sultan nachází v kontinentální oblasti, dochází k mírným změnám v klimatických podmínkách. V posledních letech můžeme vidět mírné zvýšení teploty a vysokých hodnot srážek.

Celkově lze říci, že Kazachstán Astana má extrémní počasí, především s ohledem na zimu. Lidé, kteří sem cestují, by měli být připraveni na mnoho sněhu, náročné podmínky a náhlé změny počasí. Přesto je město plné krásných památek, parků a kulturních událostí a stojí za návštěvu.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách