Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Keňa Mombasa

Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Mombasa


1. Jak se dostanu z letiště do centra Mombasy?
- Nejjednodušším způsobem je využít taxík nebo shuttle bus, který je k dispozici před letištěm. Také existuje veřejná doprava, jako jsou matatu (minibusy), které jezdí po městě.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Mombasy?
- Mezi nejlepší pláže v okolí Mombasy patří Diani Beach, Nyali Beach a Bamburi Beach. Všechny nabízejí krásný bílý písek a azurovou vodu.

3. Které památky a atrakce bych neměl/la ve městě Mombasa vynechat?
- Pokud navštívíte Mombasu, určitě byste neměli vynechat Fort Jesus, což je historická pevnost z 16. století. Další zajímavou atrakcí je Mombasa Old Town s úzkými uličkami a tržištěm, kde můžete nakupovat místní suvenýry.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Mombase?
- V Mombase je mnoho kvalitních restaurací nabízejících širokou škálu jídel. Mezi nejlepší patří Tamarind Mombasa s nádherným výhledem na moře, Ali Barbour's Cave Restaurant, který je umístěn ve skále, a Moorings Floating Restaurant, který je na vodě.

5. Má Mombasa bezpečnostní problémy?
- Stejně jako u jakéhokoli jiného města je vhodné být obezřetný a dbát na svou osobní bezpečnost. V Mombase se někdy vyskytují případy drobné kriminality, jako jsou kapsářství a lupičství, a doporučuje se dodržovat základní opatření, jako je neukazovat drahou elektroniku na veřejnosti a nepřenášet příliš hotovosti.

6. Jaké jsou možnosti dopravy při cestování po Mombase?
- V Mombase je k dispozici veřejná doprava ve formě matatu (minibusy), které jezdí po městě. Také se můžete rozhodnout pro taxi nebo motorku (bodaboda), které jsou častou volbou pro krátké výlety. Pokud se plánujete dostat do vzdálenějších oblastí, je možné využít různé autobusové společnosti.

7. Kde se nejvíce vyplatí nakupovat suvenýry v Mombase?
- Nejlepší místa pro nákup suvenýrů v Mombase zahrnují trhy jako Mombasa Old Town Market, Kariokor Market a Maasai Market. Zde najdete různé předměty, jako jsou ručně vyráběné šperky, tradiční masky, suvenýry z místních materiálů a mnoho dalšího.

8. Jaké jsou nejlepší časy roku na návštěvu Mombasy?
- Nejlepší časy na návštěvu Mombasy jsou obvykle v období od června do října a od prosince do března, kdy je počasí suché a slunečné. V těchto měsících také bývá méně turistů, což může znamenat nižší ceny a menší záplavu na plážích.


Dovolená Keňa Mombasa


Keňa Mombasa je jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst v Africe. Tuto krásnou destinaci v Keni můžete navštívit a zažít tam nádherné dobrodružství. Dovolená v Mombase je vynikajícím způsobem, jak uniknout z běžného života a prožít nezapomenutelnou zážitkovou dovolenou.

Mombasa je druhé největší město Keňy a nachází se na pobřeží Indického oceánu. Město je vynikajícím místem pro ty, kteří hledají dovolenou plnou slunce, moře a exotických zážitků.

Mombasa nabízí výjimečné možnosti pro plážový život, turistické výlety a prohlídky. Největší turistickou atrakcí jsou fantasticý pláže s bělostným pískem, které protínají tyrkysové moře. Navštivte překrásné pláže jako Diani Beach, Bamburi Beach nebo Tiwi Beach, kde si můžete užívat dostatek slunce, moře a jemného písku.

Existuje také mnoho kulturních a historických míst pro návštěvníky, jako jsou starobylá pevnost Fort Jesus, starobylé město Lamu a malé vesničky Gedi a Malindi. V těchto historických místech, můžeme vidět úchvatné památky a procházet se po starých ulicích plných historie a kultury.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, je v Mombase mnoho nabídek na surfování, potápění a vodní lyžování. Je také populární location pro rybáře i milovníky safari, protože s Keni přilehlou Savanou, můžete se vydat na safari a pozorovat zvířata v přirozeném prostředí.

Ostatní aktivitvity, které můžete v Mombase vyhledávat, jsou například nákupní centra, trhy s místními produkty, golf hřiště nebo třeba romantické noční procházky po městě.

V Mombase najdete také řadu restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tradiční keňskou kuchyni, nebo i mezinárodní pokrmy v luxusních podnicích.

Dovolená v Mombase může být kombinací klidné odpočinkové dovolené i adrenalinové dobrodružství. S bohatou historií, kulturou a vodními aktivitami, bude Mombasa dokonalé místo k odpočinku od běžného života, prožití nezapomenutelných zážitků a poznání nových kultur a tradic.


Ubytování Keňa Mombasa


Keňa je exotickou zemí východní Afriky s krásnou přírodou, bohatou faunou a flórou, pestrými kulturami a malebnými městy. Mezi největší turistické destinace v zemi patří město Mombasa, které se nachází na pobřeží Indického oceánu.

Mombasa je pro turisty lákavým místem zejména díky svým krásným plážím, úchvatné přírodě a množství zajímavých turistických atrakcí. Aby však byl pobyt v Mombase co nejpříjemnější, je třeba zamyslet se nad ubytováním.

V Mombase najdete širokou nabídku různých typů ubytování. Můžete si zvolit od klasických hotelů přes apartmány, penziony a bungalovy až po luxusní rezidence a soukromé vily.

Pro náročné a náročné cestovatele jsou určitě k dispozici nejnáročnější ubytování v Mombase. Můžete si zvolit luxusní hotely s plným servisem a řadou různých aktivit jako jsou bazény, sauny, masáže a fitness centra. Samozřejmostí jsou také restaurace s bohatou nabídkou místních specialit a mezinárodních pokrmů.

Pokud hledáte ubytování s pohodlnou polohou a přímo u pláže, můžete se rozhodnout pro apartmány nebo bungalovy. Ty jsou vhodné pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel, kteří chtějí být blíže k přírodě a na krásných plážích.

Penziony jsou zase vhodné pro turisty, kteří hledají cenově dostupný a přitom kvalitní pobyt. Nabízejí standardně vybavené pokoje s vlastním sociálním zařízením a snídaní.

Kromě toho jsou k dispozici i soukromé vily, které poskytují naprosté soukromí a nezávislost. V Mombase najdete luxusní vily s bazény, zahradami a plážovým přístupem, které jsou vhodné pro náročné klienty.

Výběr ubytování v Mombase závisí na vašich preferencích a možnostech. Můžete vybrat mezi standardními a cenově dostupnými možnostmi ubytování, až po luxusní a nadstandardní hotely a vily.

Pro opravdovou zážitkovou dovolenou v Keňa je nutné si dopřát kvalitní ubytování, neboť pouze tak si můžete užít všechny krásy této krásné země.


Počasí Keňa Mombasa


Mombasa, ležící na břehu Indického oceánu na východním pobřeží Keni, má své vlastní zvláštnosti, které ovlivňují její počasí. Mombasa je známá svými teplými teplotami, tropickým podnebím a vlhkostí po celý rok.

Teploty v Mombase zůstávají většinu roku vyšší než 25 °C a dosahují nejvyšších hodnot v období ledna a února, kdy mohou dosahovat až 32 °C. Místní obyvatelé i turisté se nejlépe připraví na horké teploty tím, že si obléknou lehké oblečení a použijí dostatek opalovacího krému. Líbivé pláže a čerstvý vánek od moře však dodávají Mombase svěží atmosféru i během horkých dnů.

Co se týče srážek, Mombasa má dvě sezóny. První sezóna začíná v dubnu a trvá do června, přičemž během tohoto období přicházejí deště pravidelně, ale obyčejně jsou spíše mírné a krátké. Druhá sezóna, známá jako velké deště, zasahuje Mombasu mezi říjnem a prosincem. Intenzita srážek při této sezóně může být vyšší, a to zejména v listopadu. I když se vody oceánu zahřejí na příjemnou teplotu, začnou bouře, a místní obyvatelé musejí být ostražití před možností povodní a silných větrů.

Vlhkost v Mombase je sice vysoká po celý rok, přičemž se pohybuje mezi 70% až 90%, ale v období dešťů může dosáhnout i 100%. Vlhké podnebí může být pro turisty z evropských zemí překvapením, a proto je dobré mít po ruce hydratační prostředky a zůstávat dostatečně hydratovaný.

Mombasa je známa také pro své větry. Asijský monzunový vítr, který přichází ze severovýchodu mezi říjnem a březnem, omezuje horké teploty a přináší svěžest do města. Vítr je ideální pro vodní sporty a také zajišťuje příjemné podmínky pro vodní aktivity, jako je plachtění nebo jízda na surfovém prkně. V dalších měsících roku, kdy monzunový vítr není přítomen, atmosféra je teplejší a vzduch je těžší až dusivý.

Mombasa nabízí svým návštěvníkům celoročně příjemné počasí. Pokud máte rádi horké teploty a příjemný vánek z oceánu, můžete se vydat do Mombasy kdykoliv. Místní obyvatelé vás přivítají s hostinností a vysvětlí vám, jak se připravit na teploty, srážky a vlhkost, abyste si mohli naplno užívat svůj pobyt ve slunném Keni.


Letenka Keňa Mombasa


Keňa, země na východě Afriky, je známá svou bohatou divočinou, národními parky a nádhernými plážemi. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Keni je Mombasa, která se nachází na pobřeží Indického oceánu. Letenka do Mombasy je snadným způsobem, jak se dostat do tohoto nádherného města a zažít jedinečnou kombinaci africké kultury, historie a přírodní krásy.

Mombasa je jedním ze nejstarších a největších přístavních měst v Keni, s bohatou historií sahající až do 12. století. Díky své poloze u moře byla Mombasa důležitým obchodním centrem již od dob, kdy sem připlouvali Arabové. Díky tomu zde naleznete mnoho historických památek, jako je staré město Mombasa s jeho úzkými uličkami, trhy, mešity a historickým přístavem.

Nejznámější atrakcí v okolí Mombasy je bezpochyby Národní park Tsavo, který je jedním z největších parků v Africe. Tento národní park nabízí jedinečnou možnost pozorovat africkou zvěř ve svém přirozeném prostředí, včetně slonů, lva, leopardů, nosorožců a mnoha dalších. Pro milovníky safari je Tsavo neodolatelnou destinací.

Další významnou atrakcí v Mombase je Hallerův park, který je založen na základech bývalého lomu. Tento park nabízí úžasné zážitky v podobě setkání se zvířaty, jako jsou zebry, girafy, antilopy a paviáni. Můžete si také vyzkoušet projížďky na kamele nebo si odpočinout na pláži s výhledem na oceán.

Pláže kolem Mombasy jsou nádherné a nabízejí ideální podmínky pro odpočinek a relaxaci. Pláž Diani je známá svou jemnou bílou pískovou pláží, azurově modrou vodou a korálovými útesy ideálními pro potápění. Můžete si také vyzkoušet různé vodní aktivity, jako je šnorchlování, windsurfing nebo jízda na vodním skútru.

Abychom se dostali do Mombasy, můžeme využít několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Keni. Jednou z možností je například let společností Kenya Airways, která je národní leteckou společností Keni. Další možností je využít lety s přestupy prostřednictvím mezinárodních leteckých společností.

Vezměte si letenku do Mombasy a zažijte úchvatnou směs afrického kouzla, historie a přírodních divů. Objevte krásy Mombasy a okouzlete se pestrou paletou kultur, nádhernými plážemi a fascinujícími safari. Mombasa je bezesporu jedním z nezapomenutelných míst, která stojí za to navštívit.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách